Nejnovější zprávy: České dráhy ruší od 28. října pendolina a další spojení mezi Prahou a Ostravou Nákupní centrum Géčko v Porubě je stále otevřeno a rozdává dárky

Proměny kraje

Proč jsme vyprodali nejenom šampionát parahokejistů? Bo Ostrava!!!

Beznadějně vyprodáno! Hlásí v poslední den Mistrovství světa v parahokeji v Ostravě pořadatelé.

Ilustrační foto: paraostrava2019.cz

To, co se nepovedlo ani na světových paralympiádách, je v Ostravě jakoby neskutečně snadné.

Nejde jenom o to, že se pořadatelům daří plnit Ostravar Arénu diváky na sport, který nepatří k těm nejsledovanějším.

Jde především o to, jakými diváky! Hnali naše borce kupředu ve vypjatých a nakonec vítězných utkáních, ale i v zápase s Američany, kteří vrátili český tým zpátky na zem a porazili jej rozdílem třídy.

Avšak v hledišti? Tam to nebylo poznat, neskutečně pozitivně naladěné publikum jakoby najednou vůbec neřešilo stav utkání, ale fandilo těm úžasným chlapům tam dole, oceňovalo jejich osobní příběhy, nasazení, nezdolnou vůli po úrazech či nemocech nic nevzdat a bojovat...

Co se to v Ostravě a v Moravskoslezském kraji děje, že dokáže nejenom uspořádat světové akce, ale ještě k nim dodat bonus v podobě úžasných a nadšených diváků?

Pražáci jsou namlsaní, konalo li se v minulosti v České republice něco opravdu důležitého, mířilo to do Prahy - mezistátní utkání, mistrovství, koncerty světoznámých kapel, kulturní a společenské události...

Bývali jsme outsideři, vděční za každé soustíčko, které nám sem spadlo. A dokázali jsme ocenit, když tu někdo přivezl něco, na co jsme nebyli zvyklí, co do Ostravy a kraje dříve nepatřilo.

Za vším stojí konkrétní lidé, kteří měli odvahu dokázat, že i v Ostravě a v Moravskoslezském kraji lze uspořádat akci světového formátu.

Dovedu si živě představit, jak ostřílení pořadatelé z hlavního města čekali na každou chybu, kterou tady začátečníci v Ostravě udělají a nutně museli udělat.

Dnes už to není pravda. Ostrava a kraj dokazují, že se dokážou Praze nejenom vyrovnat, pokud jde o pořadatelské zázemí, kvalitu a podmínky, ale také ji překonat, když jde o diváky, jejich erudici a nadšení.

Pamatujete, jak rád sem jezdil na Zlatou Tretru Usain Bolt, který zažil po celém světě na olympiádách a mistrovství světa jinačí ovace a pompu?

Myslíte, že parahokejisté z celého světa, zvyklí spíše na poloprázdná hlediště, někdy vymažou z paměti přijetí, jaké se jim dostalo v Ostravě?

Chápete, proč daviscupoví a fedcupoví reprezentanti tak rádi hrají právě v Ostravě?

Zmíněná Zlatá Tretra, právě končící Mistrovství světa v parahokeji, Dny NATO, Davis Cup a Fed Cup, Colours of Ostrava, Beats for Love, Ostrava Beach Open a řada dalších akcí do Ostravy míří nejen proto, že už je tady umíme uspořádat, ale především proto, že je tady chceme a umíme ocenit.