Nejnovější zprávy: Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online Kam dnes na oběd? Na steak nebo burger do Ilvera v Porubě

Byznys

Průměrná cena nafty v Moravskoslezském kraji překročila 32 Kč/l

Průměrná cena litru nafty během uplynulého týdne v Moravskoslezském kraji překročila 32 Kč za litr, vzrostla o 29 haléřů na středečních 32,04 Kč.

Ilustrační foto: Archiv

Nadále zdražuje i benzin, průměrná cena litru Naturalu 95 stoupla o 15 haléřů na 32,56 Kč. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Benzin v kraji je stále nejlevnější v Česku. Oproti celostátnímu průměru byla cena jeho litru nižší o 38 haléřů. Nafta byla ve středu nejlevnější v jižních Čechách, kde se její litr prodával průměrně za 31,84 Kč. V Moravskoslezském kraji byla cena litru nafty 22 haléřů pod celostátním průměrem.

Nafta během týdne v kraji zdražila ve všech okresech, Natural 95 ve dvou z šesti okresů (na Frýdecko-Místecku a Karvinsku) mírně zlevnil.

Na Karvinsku se prodávala nejlevnější paliva v kraji. Ve středu tam litr benzinu přišel v průměru na 32,09 Kč (o dva haléře méně než před týdnem) a litr nafty na 31,55 Kč (o 42 haléřů více).

Naopak nejdražší pohonné hmoty v kraji ve středu tankovali motoristé na Novojičínsku. Za litr Naturalu 95 tam dali průměrně 32,73 Kč, což bylo o 13 haléřů více než před týdnem, a za litr nafty 32,35 Kč, tedy o 33 haléřů více než předešlou středu.

Server www.fuel-prices-europe.info uvádí, že v sousedním Polsku jsou paliva levnější než v Česku.

Litr benzinu tam nyní v přepočtu stojí průměrně 30,34 Kč a litr nafty 30,28 Kč.