Nejnovější zprávy: Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven! Autotest: Lexus LC 500. Dvakrát osm válců štěstí!

Politika

Průzkum: Volby by vyhrálo ANO, následované ODS a Piráty

​Hnutí ANO má i v srpnu se ziskem 29,1% voličských hlasů více než dvojnásobný náskok nad svým nejbližším politickým soupeřem.

Vyplývá to z předvolebního průzkumu společnosti SANEP.

Druhá aktuálně nejsilnější ODS, která postupně získá zpět své dřívější voliče, by totiž získala pouze 13,5% hlasů.

S koncem prázdnin a dovolených lze vnímat voličské nálady jako velmi vlažné. Navíc volební kampaně zasáhnou voličské emoce až počátkem září, kdy v plné síle vypuknou volební kampaně.

I přesto lze však říci, že hnutí ANO je jasným favoritem nadcházejících komunálních voleb, a to i přes všechny kauzy a útoky na lídra hnutí ANO Andreje Babiše.

Rovněž lze říci, že aktuálně třetí Piráti (13,1%), kteří se na domácí politické scéně etablují, budou hrát v komunálních volbách poměrně zásadní roli.

To samé lze říci o čtvrté SPD, která se sice netěší přízni domácích médií, ale aktuální zisk 12,7% hlasů naznačuje, že SPD může v řadě obcí a měst získat své zástupce a upevnit tak své místo na domácí politické scéně.

Pátí sociální demokraté by aktuálně získali 7,5% voličů, což je oproti minulému měsíci nárůst voličské přízně, nicméně ČSSD se nadále nedaří přilákat zpět své dřívější voliče, kteří spíše preferují hnutí ANO, SPD či Piráty.

Až na šestém místě by aktuálně se ziskem 7% hlasů skončila KSČM.

Dřívější voliči komunistů se aktuálně přiklánějí nejvíce k SPD, která pro ně představuje akceptovatelnou alternativu.