Nejnovější zprávy: Ještě archeologický průzkum a pak už se v centru Ostravy začne stavět ​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená

Společnost

Psychicky vyšinutý řidič při zběsilé honičce zranil dva policisty a naboural policejní vůz

Bruntálští policisté pronásledovali v sobotu 31. srpna 2019 vozidlo značky Ford, které chtěli po předchozí výzvě zastavit z důvodu dopravního přestupku.

"Řidič však na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení a nápis „Stop Policie“ nereagoval a naopak začal před policisty ujíždět směrem na obec Krnov. Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 km/hod," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala obecní veřejná akce.

"Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta ani hrozbu střelnou zbraní. Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel," uvedla mluvčí.

Policisté k zastavení vozidla museli použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky vozu, aby automobilu bylo znemožněno pokračovat dále v jízdě. Mimo obec vozidlo následně po několika kilometrech z důvodu poškození pneumatik sjelo na travnatou plochu vedle komunikace.

"Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o 33letého cizince, kterého zadrželi. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog."

Policejní komisařka zahájila trestní stíhání cizince ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy.

Za účelem zjištění motivu protiprávního jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Pokud bude obviněný odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše šesti let.

K uvedenému jednání muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.