Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Gastronomie

Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

​Lidé, kteří v mrazivých dnech přicházejí k zářícímu ostravskému vánočnímu stromu, stánkům adventních trhů a vyhlídkovému kolu na Masarykově náměstí, mají možnost se ohřát v novém Punč baru, který na dobu adventního času otevřela a vánočně vyzdobila restaurace Pizza Coloseum.

Foto: Aleš Salomon

Punč bar je letošní novinkou tohoto podniku, který vůbec poprvé v tento adventní čas nabízí hostům posezení a zahřátí u široké nabídky rozličných horkých nealko i alkoholických nápojů.

A vsadil na vánoční atmosféru. Prim mezi nápoji samozřejmě hraje voňavý vánoční punč nebo svařák různých druhů, který si hosté mohou dát právě u okénka v Punč baru, kde ho spolehlivě míchají dva zaměstnanci podniku Pizza Coloseum.

„Punče si vaříme sami, a to z džusů, vody a koření a přimícháváme do nich různě různé destiláty z portfolia firmy Rudolf Jelínek,“ prozrazuje Aleš Salomon, provozní manažer restaurace Pizza Coloseum na Masarykově náměstí.

Příjemné posezení zajišťují ovčí houně a přímotopy

Tím však nabídka Punč baru nekončí. Lidé si punč a svařené víno, ale i další horké nápoje jako je káva, prosecco či čaj z nabídky podniku mohou vypít u venkovních stolů a křesel v příjemném posezení terasy na náměstí.

Nový Punč bar je totiž její součástí a zaměstnanci podniku navíc terasu uzpůsobili panujícímu zimnímu času – původně letní posezení s řadou stolů na terase je vybaveno ovčími houněmi a kožešinami a příjemné teplo tu zajišťují efektní plynové přímotopy. Některé z hostů jistě zahřeje i pohled na vánoční výzdobu terasy.

Foto: Petr Broulík

„Už loni jsme o takovémto předvánočním Punč baru uvažovali, ale až letos jsme ho otevřeli. Chtěli jsme hlavně nabídnout hostům příjemné vánoční místo, kteří si chtějí ke svařáku při adventním programu trhů sednout a zažít trochu klidnější nebo jinačí vánoční atmosféru,“ říká Aleš Salomon.

„Je to prostě naše nabídka lidem, kteří si vlastně nemají u stánků na vánočních trzích na Masarykově náměstí kde sednout. Naše posezení u Punč baru nabízí také pohodlný výhled na vánoční strom a vyhlídkové kolo a celé vánočně vyzdobené náměstí a to v příjemném teplu,“ dodává.

Punčový bar je otevřený denně od 15 hodin, ve všední dny končí ve 20 hodin a o víkendových dnech je Punč bar otevřen, dokud jsou u ostravského vánočního stromu a vánočních stánků na náměstí lidé. A to až do Vánoc.