Společnost
11/01/2016 Jaroslav Baďura

Rallye Dakar čeká druhá polovina. Kolomý s tatrou po nehodě hlásí: Připraven!

Slavná soutěž Rallye Dakar má za sebou den volna a přehoupla se tak do své druhé poloviny. Zatímco jezdci mohou načerpat sílu a odpočinout si od dlouhých a náročných přejezdů, pro mechaniky to znamená celodenní práce na závodní technice.

Nejen TATRA BUGGYRA RACING tým, ale také ostatní účastníci měli začátek volného nedělního dne podstatně ztížený. Kvůli záplavám zůstaly doprovodné vozy uvězněné 300 kilometrů od bivaku v Saltě.

„Celý tým se nám podařilo seskupit až kolem jedenácté dopoledne. A povedlo se to jen díky unikátnímu podvozku tatra, který dokázal razit cestu rozbouřenou vodou jako první,“ konstatoval manažer týmu Jan Kalivoda. Český tým letos využívá nového Phoenixe nejen jako závodní speciál, ale také jako servisní vůz.

Od příjezdu se sehraný tým českých mechaniků vrhl na všechny tři závodní speciály a největší péči potřeboval po sedmé etapě Fat Boy (přezdívka tatrovky Martina Kolomého).

„Včerejší den se nám nepovedl a opravou jsme na trati ztratili celkem přes dvě hodiny. Posádka je zklamaná, ale já bych to určitě nevzdával. Jsme přeci v polovině a velký kus cesty máme ještě před sebou,“ uvedl s optimismem Martin Kolomý, jehož tatru Fat Boy zvládli mechanici včas připravit a bruntálský jezdec se v pondělí může opět vydat vstříc dalším kilometrům.

Martin Kolomý a Jaroslav Valtr na sedmnácté respektive patnácté průběžné pozici ztrácejí na osmého Van Den Heuvela jedoucího se speciálem Scania pouhých 45 minut.

Na druhou polovinu soutěže se těší také Josef Kalina. „Konečně začíná pravý Dakar, jelikož se přesouváme do písků s navigačně náročnými etapami,“ uvedl trojnásobný vítěz Dakaru. Kalina si navíc vyměnil suvenýry se svým dlouholetým spolubojovníkem a nejstarším účastníkem letošního ročníku japoncem Sugawarou: „Byla to moc příjemná návštěva, známe se opravdu mnoho let. Slíbil jsem mu, že budu závodit tak dlouho jak on, tak uvidíme, jestli slib dodržím.“

Martin Kolomý.

Martin Kolomý.

V pondělí se účastníci Rallye Dakar vydají ze Salty do Belemu. Celková délka etapy je 765 kilometrů, z čehož 373 kilometrů je měřených. Tak jako v sedmé etapě, i dnes bude na měřeném úseku neutralizační zóna.

Sdílejte článek