Nejnovější zprávy: Stezka Valaška oslavila rok. Navštívilo ji skoro 300 tisíc lidí Největší cisterna v Česku a pancéřový vůz. Budou sloužit hasičům v Hlučíně

Politika

Ředitel opavského divadla neustál tlak odborářů. Radní jej odvolali

Opavští radní dnes odvolali Karla Drgáče z pozice ředitele Slezského divadla, které je příspěvkovou organizací města. Vyslyšeli tak doporučení zastupitelů, kteří je svým usnesením z pondělního zasedání k tomuto kroku vyzvali.

Řízením Slezského divadla byl, do nástupu nového ředitele jmenovaného na základě výsledku výběrového řízení, pověřen s účinností od 27.11. Martin Dobeš. Ten je od ledna 2008 ekonomickým náměstkem Slezského divadla a je také zástupcem ředitele.

Podmínky výběrového řízení na ředitele divadla budou zpracovány a předloženy ke schválení radě města na příštím jednání. To je naplánováno na 2. prosince.

Divadelní odbory vytvořily na odvolání ředitele velký tlak. „Odhaduji, že pro odvolání je 90 procent kolegů,“ řekl ještě před odvoláním Stanislav Beneš – šéf jedné z odborových organizací, které v divadle působí. „Pan ředitel vzal divadlo do svých rukou. Myslí si, že si může dělat co chce. Ignoruje kolektivní smlouvu a odbory, popírá pracovní řád a nepěkně se vyjadřuje o zaměstnancích,“ uvedl Beneš.

Drgáč již dříve uvedl, že situaci uklidní. „Nepovažuji to za válku. Nechci v divadle stavět zeď. Je ale pravda, že když se něco mění, může to narážet na pohodlí některých našich kolegů,“ řekl.