Nejnovější zprávy: Udělejme si tiché, skromné Vánoce, říká autor největšího betlému na světě Z ostravské zoo někdo ukradl okrasné rybičky za 85 tisíc korun

Společnost

Řeka Ostravice zve už podruhé na Rozmarné slavnosti

Spoustu legrace, zábavy, překvapení i pravé letní pohody slibuje druhý ročník Rozmarných slavností řeky Ostravice, který se uskuteční v sobotu 25. června od 14 do 22 hodin na obou březích v centru města.

„Nabídka aktivit je přepestrá, na své si přijdou milovníci radovánek na vodě, rodiny s dětmi, ale i mladí lidé bez dětí, senioři, cyklisté opomíjeni nebudou ani příznivci dobrého jídla a pití,” zve starostka Petra Bernfeldová.

A věří, že příjemná atmosféra okolí řeky i kaváren, restaurací a barů, jichž na nábřeží utěšeně přibývá, inspiruje v následujících dnech k romantickým procházkám a příjemně strávenému času nejednoho účastníka sobotní akce.

A co všechno na Rozmarných slavnostech řeky Ostravice na návštěvníky čeká? Stěžejním programem je soutěž netradičních plavidel, na kterou se mohou přihlásit soutěžní týmy i jednotlivci. Ti všichni se utkají o hodnotné ceny.

Foto: Moravská Ostrava a Přívoz

Foto: Moravská Ostrava a Přívoz

Velmi populární disciplínou je mokrá lávka – dřevěné prkno ukotvené na vodní hladině, které přímo vybízí k různým soutěžím včetně přejezdu na kole. Vodácký spolek Kaskády bude, stejně jako loni, provozovat tři přívozy, takže bude možné dostat se rychle, i když poněkud méně obvyklým způsobem, ze slezského břehu na moravský nebo opačně.

Kulinářská ulička nabídne výtvory domácí kuchyně, rybí speciality i pokrmy zabíjačkou počínaje a veganskými hody konče. „Dali jsme prostor drobným prodejcům, kuchařům i malým soukromým pivovarům, takže si lidé na Rozmarných slavnostech řeky Ostravice budou díky nepřebernému množství kulinářských stánků chvílemi připadat i jako na gastrofestivalu,” přidává Petra Bernfeldová další důvod, proč na akci vyrazit.

Foto: Moravská Ostrava a Přívoz

Foto: Moravská Ostrava a Přívoz

Chybět nebudou ani koncerty a pouliční vystoupení hudebníků či výtvarné workshopy pro děti i dospělé pod vedením lektorů z uměleckých škol, představí se Galerie umění pod širým nebem.

Program Rozmarných slavností řeky Ostravice vyvrcholí ve 22 hodin světelnou show na mostě Miloše Sýkory. Slavnosti, které se konají díky podpoře městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, statutárního města Ostrava a městského obvodu Slezská Ostrava, organizuje Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava a Přívoz, ohništěm projektu je klub Atlantik, který má k vodním hrátkám blízko nejen díky svému názvu.