Nejnovější zprávy: Hasiči museli přeložit tisíce tun horkého uhlí, aby nezačalo hořet ​Obrazem: Kouzelné narozeniny Světa techniky, Harry Potter a úsměvy dětí

Byznys

Renner fotí pro SmVak. Firma má nového mluvčího

Fotograf s nezaměnitelným stylem, Boris Renner - provozovatel webu ostravaci.cz, fotí pro SmVak některé jejich provozovny. Přiblížení zajímavých provozů veřejnosti je jedním z prvních počinů nového mluvčího společnosti Marka Síbrta, který přišel z OKD.

„Po tisících fotografií z industriálu, především z hutí a důlních provozů, jsem rád kývnul na nabídku SmVaK. A musím říci, že mě překvapilo, jak zajímavé a fotogenické některé jejich provozy jsou,“ řekl fotograf Boris Renner.

Marek Síbrt přišel do „klidnějších vod“ SmVaK z OKD, kde působil předchozích pět let. „Především poslední dva roky byly v pozici mluvčího v průběhu jednoho z nejtěžších období v historii černouhelného hornictví nejen v našem regionu, ale i ve světě, velice intenzivní. A někdy velice náročné,“ řekl Marek Síbrt.

Marek Síbrt. Foto: Boris Renner

Marek Síbrt. Foto: Boris Renner

„V havířině je hodně emocí a je to něco naprosto unikátního. Je třeba to prožít, sfárat a strávit pod zemí nějaký čas, aby to člověk pochopil – aspoň na laické úrovni, jako jsem se o to snažil já. OKD prochází v současnosti nesmírně náročným obdobím a bojuje o přežití a já firmě především kvůli skvělým lidem, které jsem v ní potkal, přeji, aby se jí to podařilo,“ uvedl Síbrt.

Do pozice mluvčího Severomoravských vodovodů a kanalizací přišel na začátku letošního září. „Snažím se především po odborné stránce načerpat potřebné informace o tom, jak výroba vody, čistění odpadních vod a celý systém vodního hospodářství vůbec funguje. Oživuji si některé znalosti fyzikálních a chemických procesů, navštěvuji jednotlivé provozy a potkávám se se spoustou zajímavých lidí, kteří ve firmě pracují. To je vlastně po dvou měsících můj nejsilnější dojem. Lidé ve firmě jsou srdcaři, mají tu práci rádi a umí o ní zajímavě mluvit a vysvětlovat technické detaily laikovi, jako jsem já.“

Marek Síbrt by měl zavést nejen ve vnější, ale i ve vnitřní komunikaci řadu změn. „Půl roku přede mnou přišel do SmVaK nový generální ředitel, který chce dost věcí změnit. Myslím, že si málo lidí v regionu uvědomuje význam SmVaK v mnoha oblastech fungování firmy – je to významný zaměstnavatel, ale také investor, který zprostředkovaně dává práci dalším lidem v kraji, systém Ostravského oblastního vodovodu je unikátní technické dílo, firma dodává kvalitní vodu za rozumnou cenu, proces úpravy vody a její čištění je velice zajímavé a technicky propracované,“ uvedl Marek Síbrt.

V plánu má také poměrně dost aktivit nejen směrem k médiím, ale veřejnosti v kraji jako celku. „Nechci, aby se komunikace zredukovala na každoroční oznámení, kolik stojí voda, a jestli je to hodně nebo málo. Chtěl bych firmu více otevřít, aby měli lidé lepší představu o tom, co dělá a v čem je jedinečná.“

Fotogalerie