Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Byznys

Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů

​Společnost RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, mění s platností od 27. května 2020 název na Heimstaden Czech.

Přejmenování souvisí s lednovým prodejem firmy novému vlastníku, jímž je švédská společnost Heimstaden Bostad AB. Ta vlast-ní bytové portfolio ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Nizozemsku, Německu a od počátku letošního roku i v České republice.

Základní vizí Heimstaden je nabídka dlouhodobého a stabilního nájemního bydlení s konceptem tzv. Přátelských domovů (Friendly Homes).

Společnost Heimstaden má v Evropě bezmála 100 000 bytů.

Heimstaden patří mezi renomované značky v oblasti nájemního bydlení, v Evropě působí již od roku 1998, má letité zkušenosti s vlastnictvím a správou desítek tisíc bytů a na evropském trhu s nájemním bydlením se dlouhodobě řadí mezi špičku.

„Naším hlavním cílem je, aby nájemníci mohli maximálně profitovat z našeho profesionálního přístupu a zájmu být dlouhodobým, zodpovědným a stabilním vlastníkem. Od prvního června zřizujeme mimo jiné bezplatnou zákaznickou linku a spouštíme nájemnickou mobilní aplikaci i webový portál. Zároveň chceme udržet vysoký standard všech sociálních nájemnických programů a samozřejmě zvýšit důraz na ochranu životního prostředí. S tím souvisí například navýšení investic do zateplení o 50 % a závazek přestat v našich domech úplně topit uhlím. Chceme našim nájemníkům poskytnout ještě vyšší úroveň služeb a zároveň jim nabídnout atraktivní a moderní bydlení,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Patrik Hall.

Heimstaden klade velký důraz na oblasti sociální a environmentální udržitel-nosti, kvalitu života nájemníků a zaměstnanců. Vizí společnosti je koncept Přátelských domovů (Friendly Homes), investuje proto nejen do domovů svých nájemníků, ale i lokalit v jejich okolí.

„Být součástí skupiny Heimstaden je hlavně skvělou zprávou pro naše nájemníky. Náš švédský vlastník je na trhu 22 let, po koupi Residomo jsme se společně stali čtvrtým největším poskytovatelem nájemního bydlení v Evropě," doplňuje generální ředitel Jan Rafaj.

"Pevně věřím, že důraz na maximální kvalitu služeb a rozvoj bytového fondu naši nájemníci brzy poznají. Nejen na to se jich začneme ptát v pravidelných průzkumech spokojenosti, které chystáme. Zároveň věřím, že Heimstaden svým vysokým standardem služeb a firemními hodnotami bude inspirovat i další poskytovatele nájemního bydlení v České republice ku prospěchu všech nájemníků,“ doplňuje Jan Rafaj.