Nejnovější zprávy: Gymnázium Josefa Božka má novou špičkovou tělocvičnu Koronavirus. Dopravní podnik Ostrava vydezinfikuje interiéry všech vozidel

Gastronomie

​Restaurace Sport u Komenského sadů končí. Vzniká zde nový koncept

Po mnoho let jsme cestou do Komenského sadů měli jednu jistotu. Byla jí restaurace Sport Club na Vítězné ulici. V minulém týdnu jsme si všimli, že prostor prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Foto: Jaroslav Baďura

Výlohy zakryté plachtami, ven pronikající hluk demoliční čety a mírné obláčky prachu, občas prostupující pootevřenými dveřmi. Nedalo nám to a trochu drze jsme nahlédli dovnitř. A zastihli jsme partu řemeslníků v jednom kole.

Dělníci nám o budoucnosti restaurace nechtěli nic prozradit, proto jsme se obrátili na vlastníka, kterým je ostravský 3E PROJEKT. Je to firma, která přinesla do Poruby stylový a stále oblíbenější podnik Sbeerka.

„Mohu potvrdit, že na Vítězné právě vzniká nový koncept restaurace. Chceme nabídnout zákazníkům moderní prostředí, ve kterém se budou cítit dobře, když si odskočí ze své kanceláře na výborný oběd, ale i večer s přáteli u zaslouženého piva po práci nebo sportovním výkonu.“ uvedl Václav Menšík, marketingový ředitel společnosti 3E PROJEKT.

S odpověďmi na další otázky ohledně konceptu byl Václav Menšík opatrný. „Restaurace ponese název PALOUK a stane se takovým světlým bodem a jistotou pro všechny obyvatele naší městské džungle,“ řekl Menšík s tím, že další podrobnosti představí s postupující rekonstrukcí prostor.

Něco málo nám napověděly sociální sítě, kde jsme již nalezli profily PALOUKu a z náznaků vidíme, že půjde opět o velmi zajímavý interiér a vůbec koncept.

Rekonstrukci budeme dále sledovat.