11/03/2019 Tomáš Svoboda

Řežba o každý puk. Vítkovice na startu play-off porazily Spartu 2:1!

Vítězný vstup do předkola play-off mají za sebou hokejisté HC Vítkovice Ridera, kteří v pondělí v Ostravar aréně porazili Spartu Praha 2:1, a to díky gólům Tomáše Gumana a Radoslava Tybora.

Velmi důležitou postavou utkání i jeho nejlepším hráčem byl ovšem domácí brankář Patrik Bartošák, který mužstvo podržel v klíčových okamžicích.

Bojovnou náladu a tvrdost do vlastních řad zase vnesl kdo jiný než obránce Jan Výtisk, který se čest a klid vlastního brankáře rozhodl hájit v pěstní potyčce s hostujícím Jarůškem.

Přestože hodně ran schytal, dostal nakonec svého rivala na led, čímž dal jasně najevo, kdo je ve Vítkovicích pánem.

To už běžela druhá třetina, ve které se vyrovnané utkání začalo lámat na stranu Ostravanů.

Halu, ve které fandilo bezmála 6 tisíc lidí, poprvé rozjásal nádherný průnik Tomáše Gumana, jehož lehce tečovaná střela znamenala ve 31. minutě vedení 1:0.

Další góly padaly až v závěrečné části. Teč sparťanského útočníka Rouska sice byla nenápadná, ale přesto právě kvůli ní střela vyslaná obráncem Košťálkem smolně propadla až za Bartošákova záda. Ve 47. minutě tak bylo srovnáno na 1:1.

Zlomové chvíle nastaly v 53. minutě, kdy vítkovické obraně ujel Kudrna, proti němuž si ovšem Bartošák připsal nejpodstatnější ze svých celkem 36 zákroků.

Z brejku potom na druhé straně rozhodl o výhře Vítkovic 2:1 Radoslav Tybor, který do odkryté branky poslal puk odražený po střele Ondřeje Romana.

„V závěru se projevilo nedáš, dostaneš. Dali jsme trošku šťastnější gól, jejich brankář toho moc neviděl a náš hráč se k puku dostal dřív,“ hodnotil dramatický finiš gólman Bartošák.

Podle něj se bude třeba na druhý domácí duel, který začne zítra opět v 17:00, ještě lépe připravit. Vítkovičtí si totiž vybrali poněkud slabší pasáž v první třetině, kdy vyslali na branku Sparty jen tři střely.

„Vedeme sice 1:0, ale tohle je série na tři vítězné zápasy, takže naše práce pokračuje,“ dodal hrdina pondělní bitvy.

Více o jejím průběhu napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.