Nejnovější zprávy: Před 30 lety byly v Ostravě první svobodné komunální volby. Vyhrálo OF (44,8 %) před komunisty a lidovci Do Hrabůvky se vrátila Sedící žena. Kašna má i vodní příboj

Společnost

Řidič (47) vjel do protisměru. Při srážce zahynul, tři lidé jsou vážně zraněni

​Při nehodě tří aut dnes v Karviné-Starém Městě zemřel člověk.

Foto: Záchranáři

Další tři lidé byli vážně zranění, záchranáři je přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Nehoda se stala krátce po 05:00 na silnici I/67 v Bohumínské ulici. Střetly se tam dva osobní automobily s dodávkou. Zemřel řidič osobního vozu, jeho spolujezdec byl zraněn, v dodávce byli zraněni dva lidé, posádka dalšího osobního auta vyvázla bez zranění.

Na místo vyrazily čtyři posádky záchranářů včetně vrtulníku.

"Jeden z účastníků nehody utrpěl poranění neslučitelná se životem a lékaři u něj museli konstatovat smrt," uvedl Humpl. Další pětačtyřicetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil mnohočetná vážná zranění. "Musel být zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Ženu stejného věku museli vyprostit z havarovaného vozidla hasiči. Utrpěla poranění hrudníku a končetin. Byla zajištěna krčním límcem a za pomoci vyprošťovacího rámu uložena do vakuové matrace," uvedl Humpl.

Osmatřicetiletý muž byl ošetřován s poraněním hlavy, břicha a končetin. Rovněž jeho stav byl život ohrožující a musel být převeden na umělou plicní ventilaci.

Mluvčí FNO Naďa Chattová řekla, že všichni tři pacienti jsou stále v péči pracovníků urgentního příjmu, jeden z nich je operován. V blízké době by měli být předáni na specializovaná pracoviště podle typu jejich zranění.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že osobní auto, které řídil sedmačtyřicetiletý muž, vyjelo z dosud nezjištěných příčin do protisměru. Tam se nejprve střetlo s dalším osobním vozidlem a následně ještě narazilo do dodávky. Řidič osobního vozidla, které vjelo do protisměru, zemřel.

"Jeho spolujezdec a dva cestující v dodávce utrpěli zranění těžká," doplnila Jiroušková. Posádka druhého osobního vozidla vyvázla z nehody bez zranění.

Příčiny a další okolnosti tragické nehody nyní prověřují karvinští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

Podle mluvčího hasičů Jakuba Kozáka hasiči vozidla zajistili proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Silnice byla během zásahu zcela uzavřena.