Nejnovější zprávy: Autotest: Renault Arkana Bohumín nabídne lidem pozemky v centru města. Budou sloužit pro rodinné bydlení

Společnost

Řidič BMW smetl u Dinoparku muže s elektrickou koloběžkou. Ve tmě ho vůbec neviděl

Ve čtvrtek večer došlo v Doubravě poblíž Dinoparku k vážnému střetu mezi automobilem a mužem, který šel po cestě s elektrickou koloběžkou.

Řidič muže s koloběžkou zřejmě ve tmě vůbec neviděl. Foto: Policie ČR

Třiadvacetiletý řidič osobního vozidla BMW 320i, který projížděl poblíž Dinoparku, narazil do osmatřicetiletého chodce a elektrické koloběžky. Ten byl po střetu odhozený do příkopu a vážně se zranil. „Po kolizi utrpěl těžké zranění s předpokládanou dobou léčení delší než šest týdnů. Orientační dechová zkouška u řidiče vozidla byla negativní," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle zjištěných skutečností se měl zraněný muž krátce před nárazem nahnout od levého okraje komunikace pro koloběžku, v tom okamžiku však okolo něj projíždělo auto. „Muž s koloběžkou byl celý v černém oblečení, také jeho koloběžka má tmavou barvu. Zřejmě proto ho řidič vozidla u krajnice neviděl," řekla Viačková.

Vyšetřování si převzala služba kriminální policie. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení nedbalostního trestného činu těžké ublížení na zdraví," dodala Viačková.