Nejnovější zprávy: Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven! Autotest: Lexus LC 500. Dvakrát osm válců štěstí!

Společnost

Řidič kamionu jel se 2 promilemi z Hradce až do Bruntálu. Policii upozornil jiný šofér

Pět hodin poté, co vyrazil na trasu Hradec Králové - Bruntál, nadýchal řidič kamionu přes dvě promile alkoholu. Policii na něj zavolal jiný řidič kamionu, který za ním jel od Olomouce a všiml si, že kamion před ním přejíždí bezdůvodně do protisměru.

Policie se o podezřelém řidiči dozvěděla po půl osmé ráno poté, co se dva šoféři na parkovišti u benzinky pohádali. Svědek podivné jízdy chtěl podivně jedoucímu řidiči na parkovišti vzít klíče, aby už dál nemohl jet, byl však vytlačen z kabiny.

„Řidič nákladního vozidla reagoval tak, že svědka vytlačil z vozidla, uzamkl se, nastartoval a odjížděl z parkoviště. Při projíždění mezi zaparkovanými vozidly poškodil další dvě odstavená vozidla. Svědek běžel na benzínovou stanici a obsluhu požádal, aby kontaktovala policii,“ popsala událost bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Ujíždějícího řidiče zastavili policisté v Krnově na ulici Bruntálská. „Při dechové zkoušce jsme mu naměřili hodnoty přesahující 2 promile. Na místě jsme mu zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a nyní je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let,“ dodala policejní mluvčí.

Při nehodě na odstaveném parkovišti u benzinky vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun.