Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Společnost

Řidič, v jehož voze loni zemřeli čtyři lidé, byl pod vlivem drog

Řidič dodávky, ve které loni v listopadu po střetu s kamionem v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku zemřeli čtyři lidé, byl pod vlivem drog.

Prokázala to provedená soudní pitva. Policie čeká na posudky, vyšetřování nehody tak ještě neskončilo, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

"Výsledky pitvy prokázaly, že řidič byl pod vlivem návykových látek," řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Podle informací ČTK cizinec užil pervitin.

Nehoda se stala 11. listopadu kolem 04:00. Náraz byl značný, dodávka se po střetu převrátila na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak byl mimo komunikaci odhozen i kamion.

Všichni lidé, kteří při nehodě zemřeli, cestovali v dodávce. Zemřelými jsou muži ve věku od 19 do 47 let, všichni cizinci. Policisté nadále zjišťují příčiny nehody, vyšetřují ji jako trestný čin usmrcení z nedbalosti.

"Nyní čekáme na vypracování znaleckého posudku," řekla Štětínská. Dodala, že případ tak nebyl ještě uzavřen.

Šlo o loňskou nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji a jednu z nejtragičtějších za poslední léta.

V souvislosti s dopravními nehodami loni v kraji zemřelo 54 lidí, o deset více než v roce 2017.