Nejnovější zprávy: Začne oprava Mongolské ulice v Porubě, omezení potrvají měsíc Dobrá zpráva z Moravskoslezského kraje. Číslo R kleslo na 0,99

Společnost

Řidiči, pozor, na D48 v úseku Rybí - Frýdek-Místek bude potřeba dálniční známka

Na dálnici D48 v Moravskoslezském kraji mezi Frýdkem-Místkem a obcí Rybí na Novojičínsku budou muset mít řidiči od příštího týdne dálniční známku.

Mapa: ŘSD

Dosud se mohlo po této dálnici jezdit bez placení, sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal.

Nový úsek dálnice D48 mezi obcemi Rybí a Rychaltice, který vznikl přestavbou ze silnice první třídy, otevřelo ŘSD v polovině prosince.

"Úsek Rybí - Frýdek-Místek a zpět zůstal do konce ledna bezplatný, ovšem vlivem zařazení D48 mezi tuzemské dálnice začne od 1. února klasické zpoplatnění zmíněné trasy. Řidiči budou muset nově hradit obousměrné využití dálnice D48 v úseku kilometrů 22 až 44," uvedl Mazal.

Silnice I/48 Rybí - Rychaltice se přestavovala na dálnici tři roky. Čtyřproudá komunikace bez středového rozdělení byla v minulosti jedním z nejnebezpečnějších silničních úseků v kraji.

Původní vozovka se rozšířila zhruba o deset metrů a stavebníci tam doplnili střední dělící pás.

Ucelený úsek dálnice D48 mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem je nyní dlouhý 20 kilometrů. V příštím roce má být dostavěn obchvat Frýdku-Místku, díky němuž povede dálnice D48 souvisle až po hranice s Polskem.

Během několika měsíců má začít i stavba další části od obce Rybí do Bělotína, která dálnici D48 napojí na D1.