Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

Řidička v Ostravě-Porubě vjela do cesty tramvaji. Z auta ji museli vyprostit hasiči

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pátek 1. září v podvečer v Ostravě-Porubě u nehody linkové tramvaje s osobním automobilem značky Škoda Rapid.

„Hasiči museli vyprostit zraněnou řidičku osobního auta a odtlačit rapid mimo silnici. V tramvaji nebyl zraněn nikdo,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek krátce před 17. hodinou. Do ulice 17. Listopadu, nedaleko VŠB-TUO, vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Poruba a Zábřeh.

Hasiči postavili zástěnu a vyprostili zraněnou řidičku, které nejprve nasadili krční límec a položili na páteřní desku, a to otevřenými zadními – pátými dveřmi.

Záchranáři ženu odvezli do nemocnice. Ve vozidle ještě odpojili autobaterii a zabezpečili airbagy proti uvolnění.

„Po zdokumentování hasiči místo nehody uklidili od střepů a částí osobního auta, z něhož nevytekly žádné provozní kapaliny,“ dodal mluvčí.

Fotogalerie