Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Kultura

Robin Schulz či Anime. Festival Beats for Love zveřejnil první headlinery!

Ostravský festival Beats for Love již představil prvních patnáct headlinerů, jsou mezi nimi hvězdy jako německý DJ Robin Schulz, americký Jauz, norský Orjan Nilsen nebo hardcore královna Anime z Itálie.

Na festivalu Beats for Love letos vystoupí také královna italského hardcore Anime (Foto: b4l.cz)

Stejně jako v minulém roce i letos na 7. ročníku festivalu vystoupí více než 400 umělců ze všech koutů světa.

Klenotem festivalu bude opět multižánrová Love stage. Prvním obřím jménem, které se na ni objeví bude Robin Schulz. Německý DJ a producent, známý především díky svým remixům na skladby 'Prayer In C' a 'Waves', který zahraje hned úvodní den festivalu.

Na Love stage se ale neobjeví jen on. Do industriálního areálu Dolních Vítkovic dorazí například holandský projekt Chocolate Puma. "Na scéně působí bezmála dvacet let a na svém kontě má více než 400 skladeb. Podle nás si tedy rozhodně místo na Love stage zaslouží," uvedl v tiskové zprávě ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Poněkud tvrdší to bude pro hlavní scénu v pátek, kdy vystoupí americký hudební chameleon JAUZ. Ani letos na Love stage nebudou chybět velká drum & bass jména a prvním z nich bude anglický Dimension.

Dále byla zveřejněna také první várka jmen pro Drum & Bass stage. Konkrétně jde o britský projekt Loadstar, který za sebou má spolupráci s Ed Sheeranem. Dalším ostrovním projektem, který rozhýbe železa vysoké pece, je Delta Heavy.

"Delta Heavy v roce 2016 vydali své první album Paradise Lost a letos mají v plánu vydat další. V jejich setu se tedy zřejmě dočkáme pořádné porce novinek," doplnil Kamil Rudolf.

Také obojživelná EDM & Trance stage oznámila první vystupující pro 7. ročník festivalu. EDM budou v létě reprezentovat italští horkokrevníci Merk & Kremont ze stáje Spinnin’ Records. Z Norska se v červenci přijede do Česka ohřát Orjan Nilsen. Pokud EDM & Trance stage zvládne nápor prvních dvou festivalových dnů, pak ji v pátek definitivně rozloží argentinský bijec Heatbeat

Oblíbenou zastávkou fanoušků je také Techno stage, na kterou zavítá třeba polský mladík Deas. Z Portugalska do Ostravy dorazí Lewis Fautzi, který pravidelně vystupuje v nejlepších berlínských klubech, a prozatím posledním zveřejněným jménem pro tuto stage je holandský Egbert, který vystoupí v živém setu.

Prvního headlinera se dočkala i Devastator Hardcore & Hardstyle stage, na které vystoupí královna italského hardcore Anime. Na Reggae 2 Jungle stage vystoupí legenda francouzského tekna Suburbass, který se vrací po třech letech.

Prvního zveřejněného jména se dočkala i breakbeat stage, na které vystoupí FA73, breakbeatový veterán z Itálie.

Festival Beats for Love se koná od 3. do 6. července 2019 v industriálním areálu Dolní Vítkovice. Více než 400 umělců z celého světa vystoupí na 13 pódiích.