Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Společnost

Rockový fesťák pod zámkem či Borůvkové hody. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 12. do 18. srpna 2019.

Festival Moravské hrady se po roce vrací do Hradce nad Moravicí (Foto: moravskehrady.cz)

12. 8. 19:30 FOLKLOR BEZ HRANIC

Slavnostní zahajovací koncert 22. ročníku mezinárodního folklorního festivalu, který za svou historii přivítal desítky zahraničních i domácích folklorních souborů (Dům kultury města Ostravy)

12. 8. 20:30 KOMEDIE OMYLŮ

Program Letních shakespearovských slavností 2019 uzavře nejúspěšnější inscenace, která vyvolává salvy smíchu již po několik staletí (Slezskoostravský hrad)

15. – 17. 8. 19:30 TENKRÁT V HOLLYWOODU

Nový Tarantinův film na motivy skutečných událostí z konce 60. let. Hlavními postavami jsou bývalá westernová hvězda a dlouholetý kaskadér v podání Leonarda DiCapria a Brada Pitta (Minikino kavárna, Ostrava)

16. – 17. 8. MORAVSKÉ HRADY

Na rockovém festivalu, který se koná na Mariánské louce pod zámkem, zahrají kapely Sto zvířat, Michal Hrůza, Arakain a Lucie Bílá, Mirai, Wohnout, No Name či Kryštof (Hradec nad Moravicí)

17. 8. 8:00 OSTRAVSKÝ CHACHAR

Jeden z nejstarších závodů cross country. Jeho součástí je Mistrovství Slezska XCO všech věkových kategorií, mistrovství Ostravské školní ligy i závod těch nejmenších (Landek Park, Ostrava-Petřkovice)

17. 8. 10:00 – 21:30 FRÝDEK-MÍSTEK PLNÝ CHUTÍ A XI. BESKYDSKÉ REKORDY

Zkuste prožít den plný jídla, pití, her, rekordů a hlavně pohody (zámecký park Frýdek-Místek)

17. 8. 14:00 – 18:00 FAJNE LÉTO S VLÁČKY A MAŠINKAMI

Užijte si den plný vláčků a skvělé zábavy pro děti i dospělé, těšit se můžete i na silniční vláček, který bude projíždět Studénkou (Vagonářské muzeum Studénka)

17. 8. 17:00 MFK VÍTKOVICE vs. 1.SK PROSTĚJOV

Ostravští fotbalisté budou usilovat o další druholigové body (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

17. – 18. 8. BORŮVKOVÉ HODY

Tradiční Borůvkové hody se uskuteční v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem, Karlově Studánce, Dolní Moravici a ve Vrbně pod Pradědem. Přijďte ochutnat borůvkové knedlíky a další speciality, speciální historický vlak pojede na trase Ostrava - Opava - Krnov - Bruntál - Malá Morávka a zpět

17. – 18. 8. 9:00 LETNÍ KANOISTICKÉ SJEZDY

Víkendové sjezdy na řece Moravici z Podhradí, akce je podmíněna dobrou hydrometeorologickou situací. Více informací najdete na webu www.campanulavodaci.cz

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce