Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Společnost

Roční dítě se vážně popálilo tekutinou

​Posádky záchranářů zasahovaly během pondělí 14. května hned u tří událostí, při nichž došlo k popálení osob.

Po jedenácté hodině dopolední startoval vrtulník Letecké záchranné služby na žádost záchranářů ze Zlínského kraje, a to na Vsetínsko. Muž seniorského věku utrpěl vážné popáleniny více částí těla při pálení klestí.

Primárně jej ošetřovaly pozemní posádky záchranářů Zlínského kraje. Ostravští letečtí záchranáři následně zajišťovali šetrný transport zaintubovaného pacienta v umělém spánku do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě.

Odpoledne vyjížděly týmy zdravotníků v Ostravě k ročnímu dítěti, popálenému horkou tekutinou. "Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla dívenka přepravena do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ve stejném zdravotnickém zařízení skončila jen o hodinu později i jednatřicetiletá žena, která se, také v Ostravě, opařila horkou vodou z konvice.

U pacientky zasahoval tým rychlé lékařské pomoci a po prvotním ošetření ji předal do další odborné péče.