Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Byznys

Rodinná cukrárna Ollies je firmou roku

Moravskoslezskou Firmou roku se stal výrobce sladkostí Ollies dorty z Ostravy. Cenu pro Živnostníka roku získala Darina Ermisová z Ostravy, která vyrábí módní kabelky a galanterii. Výsledky dnes byly vyhlášeny v Ostravě.

Rodinná cukrářská firma Ollies dorty vyrábí dorty, dezerty a sladké pečivo. Výrobky prodává ve třech cukrárnách v Ostravě a Olomouci a rozváží je k odběratelům po celém Moravskoslezském kraji. Členka poroty Ivana Štrajtová uvedla, že firma dokázala prorazit díky výrobkům, které se do té doby v kraji neprodávaly. „Hlavní doménou je přísun nových surovin a vysoká kvalita výrobků. V tuto chvíli se kromě sítě provozoven po celém kraji společnost snaží expandovat i do dalších regionů. Její výrobky můžete ochutnat i na cestách vlakem,“ uvedla Štrajtová.

Ermisová založila značku Dara bags, poté co si ušila kabelku, ta měla úspěch a kamarádky se vyptávaly na její původ. „Zprvu jsem šila kabelky sama na kuchyňském stole, posléze se produkce přesunula do obývacího pokoje na střihací desku. Jakmile i ta byla plná, byl čas na první profesionální švadlenu. Posléze se přidaly další dvě a už zde byla možnost vybudovat vlastní dílnu,“ popsala Ernisová. Postupně vybudovaly největší českou firmu na výrobu kabelek, peněženek a další drobné galanterie. „Produkty se šijí s ohledem na vysoký podíl precizní ruční práce. Veškeré střihy jsou autorské a pochází z mých návrhů,“ uvedla vítězná živnostnice.

V Moravskoslezském kraji se letos o titul firmy a živnostníka roku ucházelo celkem 481 zájemců z nejrůznějších oborů. V celé České republice se přihlásilo více než 6600 firem a živnostníků. Vítězové krajských kol postupují do celostátního finále, jehož výsledky budou vyhlášeny 9. prosince v Praze.