Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Cestování

Rodinný projekt Beskydské hřebenovky chce podpořit horské chaty

V Beskydech na Frýdecko-Místecku se chystá rodinný sportovní projekt Beskydské hřebenovky, který má podpořit místní horské turistické chaty.

Ilustrační foto: Archiv

Je připraven na tři víkendy v červenci a srpnu a jeho součástí bude vždy hravý rodinný a individuální kondiční závod a zábavný program, sdělil Martin Stiller z beskydského odboru Klubu českých turistů.

"Projekt má za cíl z dobrovolného startovného a sponzorské podpory zatraktivnit beskydské horské chaty a přiblížit je rodinám s dětmi," uvedl Stiller.

Vybrané peníze budou podle něj plně použity na zvelebení chat pro jejich návštěvníky, primárně pro rodiny s dětmi. Vylepšeným zázemím chce klub motivovat rodiče, aby s dětmi navštěvovali Beskydy a horské chaty, a také zvýšit povědomí o místních turistických oblastech.

"Trasy budou uzpůsobeny pro rodiny s dětmi a v některých případech i pro kočárky," uvedl Stiller.

Akce se budou konat 21. července v okolí chaty Prašivá, kde bude tématem les, 4. srpna u chaty Skalka s tématem louka a 25. srpna u chaty Kamenitý, kde budou tématem zvířátka.

V prvním případě začne akce od 10:00 vzdělávací lesní procházkou po standardních turistických značkách z Dobratic, Vyšních Lhot nebo Komorní Lhotky. Na místě vystoupí finalista SuperStar Martin Šafařík, děti budou moci cvičit, soutěžit nebo si třeba vyrobit leporelo s příběhem.

Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách beskydske-hrebenovky.cz.