Nejnovější zprávy: Neznámý muž nepřežil střet s vlakem mezi Jistebníkem a Studénkou Louka na bývalé skládce se stala útočištěm pro včely

Sport

​Roman Potočný: zářil v dresu Liberce, v Baníku čekal na gól deset zápasů

Rozporuplnou fotbalovou sezonu prožívá ofenzivní záložník Roman Potočný. Na podzim byl střeleckou hvězdou Slovanu Liberec, ale v zimě se rozhodl pro přestup do Baníku Ostrava.

Foto: fcb.cz

Zatímco Liberečtí tehdy figurovali v dolní polovině tabulky, ostravský celek se pohyboval v jejím popředí. I to byla zřejmě Potočného motivace k přestupu. Nicméně Liberečtí se na jaře výrazně zvedli a při úspěšném tažení předstihli i ostravský tým. Navíc jsou ve finále tuzemské pohárové soutěže, kdežto Baníku se tolik nedaří. Ale to je fotbal, řeklo by se...

V novém angažmá Potočného předcházela pověst kanonýra, který v té době měl na svém kontě devět vstřelených branek v ročníku a patřil mezi nejlepší kanonýry soutěže. Na úspěšnou bilanci hodlal plynule navázat i v ostravském dresu, jenže... Ač to zní kuriózně, ale na svůj první ligový gól v barvách Baníku musel čekat takřka šest měsíců. Předtím se totiž trefil naposledy ještě za Liberec v polovině prosince proti Karviné.

Tahle gólová přestávka nové ostravské posily se protáhla i kvůli pozastavení soutěže při koronavirové krizi, ale s tím se musela vypořádat i ostatní mužstva. Faktem je, že Potočný skóroval až při svém desátém ligovém startu za Ostravu.

Prosadil se na půdě pražské Sparty na Letné, kde Baník v úterý prohrál 2:3. Na jednu stranu si mohl Potočný oddychnout, že už má čekání takříkajíc za sebou, současně ho mrzela další porážka jeho týmu v šestičlenné skupině o titul.

První liga pomalu graduje a už se i v detailech rozhoduje o konečném pořadí v soutěži. Zatímco elitní trojice Slavia Praha, Viktoria Plzeň a Sparta Praha se vyhřívá na medailových pozicích, nekompromisně se bojuje o čtvrté a páté místo. Baník je šestý s tříbodovou ztrátou na pátý Slovan Liberec a s pětibodovým odstupem na čtvrtý Jablonec. A právě na stadionech obou těchto celků se Baník Ostrava ještě představí ve zbytku nadstavby. A mezitím hostí Viktorii Plzeň.

Podruhé pod Ještěd

Pro Potočného mají souboje s Libercem stále pikantní nádech. Před nedávnem ještě v závěru základní části Baník remizoval pod Ještědem 0:0. A v sobotu 27. června se tam hraje další vzájemný duel, započítávaný už do nadstavby.

„Podruhé v krátké době mě čeká utkání na půdě klubu, kde jsem strávil tři roky. Pojedeme do Liberce s touhou vyhrát, stejný cíl si musíme dát i pro vystoupení v Jablonci. I tenhle zápas bude mít pro mě nevšední motivaci, protože jsem jako hráč Liberce hodně prožíval derby s Jabloncem. Vždy to byla událost pro tamní region,“ přemítal Potočný.

Do první ligy naskočil ve čtyřiadvaceti letech v dresu Teplic, kam si ho v roce 2015 vytáhl z divizního Sokola Brozany tehdejší teplický trenér Zdeněk Ščasný. Oba pocházejí z Roudnice nad Labem. Potočný se v roce 2017 přesunul na severu Čech z Teplic do Slovanu Liberec. I s deseti jarními zápasy za Baník Ostrava už odehrál v nejvyšší soutěži celkem 150 utkání. Nyní může přidat ještě tři v rámci vrcholící skupiny o titul.