Kultura
28/11/2019 Jaroslav Baďura

​Royal Moscow Ballet přidává v Ostravě další představení!

Světově úspěšný baletní soubor Royal Moscow Ballet již brzy zavítá na své turné po České republice.

Kvůli velkému zájmu veřejnosti se uskupení pečlivě vybraných baletních tanečníků rozhodlo přidat představení. V ostravské Multifunkční aule Gong vystoupí 8. prosince nejen v již dříve plánovaném večerním, ale nově také navíc v odpoledním představení ve 14 hodin.

Soubor uvede slavné představení Labutí jezero na hudbu Petra Iljiče Čajkovského. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Soubor Royal Moscow Ballet patří mezi nejprestižnější baletní soubory Ruska, které je považováno za kolébku baletního umění. Celý soubor sídlí v ruském hlavním městě Moskvě a mezi jeho členy patří jen ti pečlivě vybraní tanečníci z celé země.

Soubor sklízí úspěchy na všech kontinentech a právem patří mezi nejvytíženější soubory světa. Do České republiky přijede soubor z velkého světového turné, kam na podzim tohoto roku vyráží.

V Čechách se soubor představí s Labutím jezerem, které patří mezi nejznámější a nejčastěji inscenované baletní představení vůbec. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského tančí baletní umělci již od roku 1877, kdy měla premiéru. Praha, Brno a Ostrava může očekávat brilantní baletní výkony té nejvyšší úrovně.

Čajkovského Labutí jezero

Děj slavného baletního představení pojednává o spanilé princezně Odettě, kterou zaklel zlý čaroděj Rudovous do labutě. Princeznu si zamiloval princ Siegfried, který ji slíbí vysvobození.

Na oslavu princových narozenin však přijde čaroděj se svou dcerou Odilií, které přičaroval podobu princezny Odetty. Princ léčku neodhalí a falešné princezně slíbí věčnou lásku.

Sdílejte článek