Nejnovější zprávy: V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál ​Příští sezona bude pro opavský basketbal výzvou, říká Dušan Štěnička

Společnost

Rozhodlo srdce, říká legendární Baroš o svém návratu do Baníku

Vše je potvrzeno. Pětatřicetiletý útočník Milan Baroš se po dvou letech znovu vrací do ostravského Baníku. Klub jej dnes na tiskové konferenci oficiálně představil jako posilu pro novou sezónu.

Končí tak několikadenní období spekulací a dohadů, jak to vlastně s comebackem legendárního útočníka a bývalého úspěšného reprezentanta bude.

Definitivní rozhodnutí padlo během jeho dovolené v minulém týdnu. Ve hře bylo i pokračování angažmá v Liberci. „Byli jsme v kontaktu. Cítil jsem velký zájem jak z Liberce, tak z Baníku, a srdce to dilema rozhodlo. Věřím, že v Liberci mě pochopili,“ uvedl Baroš, který podepsal smlouvu na nadcházející sezónu.

Během tohoto týdne bude ještě trénovat sám indiviuálně se svým kondičním trenérem v Praze. V příštím týdnu už bude opět plnohodnotným baníkovcem.

„Teprve si sedneme s trenérem Radimem Kučerou a domluvíme se na dalším plánu. Ale už teď chci vyvrátit zprávy, že budu dojíždět jen na jeden trénink před utkáním. To je nesmysl. Vím, že tak bych v první lize nemohl a ani nechtěl fungovat,“ dodal Baroš s tím, že pravděpodobně půjde o poslední sezónu jeho bohaté kariéry.