Nejnovější zprávy: Do práce na kole bez kamionů v zádech. Ostrava postaví v Hrabové novou cyklostezku Černá kostka? Letos výběrové řízení, hotovo za tři nebo čtyři roky

Kategorie: Společnost

Společnost

Takhle ohňostroj asi jen tak často neuvidíte. Kopřivničan Jakub Lakatoš si vzal při natáčení kopřivnického novoročního ohňostroje na pomoc dron. Jak sám přiznává, místy měl o dron strach, protože byl přímo v epicentru výbuchů tisíců světlic. Podívejte se na video.

Obdivovatelé Jirotky a Saturnina oslaví autorovy narozeniny koblihovou bitvou
Společnost

U příležitosti 105. výročí narození významného českého spisovatele a ostravského rodáka Zdeňka Jirotky (*1911 †2003), tvůrce kultovního románu Saturnin, odhalí okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu v den jeho narozenin 7. ledna při západu slunce v 16:02 hodin pamětní desku tomuto spisovateli.

Tomeček je po polovině Rallye Africa Eco Race 2016 dvacátý
Společnost

Posádka Tomáš Tomeček a Ladislav Lála je v polovině afrického ultranáročného závodu Rallye Africa Eco Race 2016. V neděli si posádka tatry i s doprovodem mohla užít jednodenního volna, v pondělí se etapy závodu přesunou do Mauretánie.

Prolog na Dakaru byl zrušen, jezdec Kolomý ale stihl připomenout výročí Tatry
Společnost

Na programu slavné dakarské rally, které se účastí i vozy kopřivnické automobilky Tatra, byl v sobotu prolog, jenž měl rozhodnou o startovním pořadí do první ostré etapy. Ten však byl zrušen poté, co na šestém kilometru vyjel vůz čínské závodnice Kuo Mej-Ling se startovním číslem 360 mezi diváky.