Proměny kraje
03/06/2024 Petr Sobol

S ODISKou na hrad. Lidé mohou ušetřit za vstupné na oblíbených památkách

Flascharův důl. Foto: se souhlasem Technotrasy

I v letošní turistické sezoně platí akce s ODISkou na hrad. Lidé, kteří přijedou na návštěvu krajských kulturních památek s platnou ODISkou, ušetří na vstupném.

S ODISkou lidé mohou získat levnější vstupenky i na zastávky Technotrasy.

„V Moravskoslezském kraji mají turisté spoustu možností, jak prožít svůj volný čas, a nepřeberný počet tipů na výlety. Milovníci historie, hradů a zámků budou mít i letos příležitost obohatit svoje poznání, pobavit se a také výrazně ušetřit na vstupném, pokud budou cestovat hromadnou dopravou. Po dobrých zkušenostech z předchozích let jsme se rozhodli zopakovat akci S ODISkou na hrad. Tuto slevu nabízí 13 vybraných krajských památek. Letos mezi nimi bude chybět Zámek Bruntál, který prochází rozsáhlou obnovou,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že benefitní program s ODISkou je letos rozšířen o zastávky Technotrasy.

„Od června do konce září mohou návštěvníci, kteří se prokážou personifikovanou ODISkou, získat 25procentní slevu na základním a rodinném vstupném na krajské památky zapojené do akce s ODISkou na hrad. Ti, co se ve stejném období rozhodnou vyrazit na některou ze zastávek Technotrasy, mohou získat vstupenku levnější o 15 procent,“ upřesnil Curylo. Upozornil, že slevu mohou majitelé ODISky uplatnit pouze při nákupu vstupenek na pokladnách památek.

„Věřím, že návštěvníci tuto akci ocení. V době, kdy vše zdražuje, je sleva na hradech, zámcích a industriálních památkách vstřícný krok. Navíc cestování hromadnou dopravou je ‚friendly‘ k životnímu prostředí. Chceme, aby se lidé dopravovali ekologičtěji, aby veřejnou dopravou jezdilo co nejvíce cestujících a bylo pro ně výhodné nechávat auta doma. Tyto akce by je mohly k tomu motivovat,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Platnou ODISkou se pro tyto účely rozumí plastová ODISka s aktivní platností, a to bez ohledu na to, jaký tarifní produkt je na ní nahrán. Stejně jako loni se sleva vztahuje jen na základní a rodinné vstupné a nevztahuje se na akce.

Krajské památky zapojené do akce S ODISkou na hrad:

- Žerotínský zámek v Novém Jičíně

- Zámek Kunín

- Centrum tradičních technologií Příbor

- Muzeum Šipka ve Štramberku

- Expozice J. A. Komenského ve Fulneku

- Historická budova Muzea Těšínska

- Archeopark

- Muzeum trojmezí

- Kotulova dřevěnka

- Kosárna v Karlovicích

- Muzeum Beskyd Frýdek-Místek (Frýdecký zámek)

- Hrad Hukvaldy

- Galerie výtvarného umění v Ostravě

Účastníci projektu Technotrasy:

- Vodní mlýn Wesselsky

- Hedva Český Brokát

- Opevnění Šance

- Železniční muzeum Moravskoslezské

- Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice

- Kanál Carla Weisshuhna Žimrovice

- Flascharův důl

- Vagonářské muzeum

- Stříbrný důl (Horní Město)

- Krnovská synagoga

- Mendelův dům

- Větrný mlýn na Nových Dvorech

- Futureum

- Po stopách frýdlantské litiny a smaltu

- Pivovar Koníček

Sdílejte článek