Nejnovější zprávy: Pražírna a kavárna Lucy's s kulturním programem. Frýdek-Místek získal skvělý veřejný prostor 30 let svobody: Ostrava si vždycky uměla poradit, říká jeden z mužů revoluce

Sport

Sedm vrcholů za 12 hodin. Beskydská sedmička má vítěze

​Devátý extrémní přechod RENAULT-CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2018 zná své vítěze. Na stupínek nejvyšší opět vystoupal Stanislav Najvert, absolutní rekordman v počtu prvenství na B7. Vyhrál již počtvrté.

Foto: B7

Ten zvládl porci 95 kilometrů (kategorie LONG) s parťákem Janem Zemaníkem (tým Salomon/Suunto-lifefood.cz) ve skvělém čase 12:02:39. „Byl to pro mě těžký závod,“ přiznal v cíli na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm Stanislav Najvert.

Pocity druhého člena týmu, který se na startu „sedmičky“ objevil po několika letech, byly zcela opačné. „Dneska mi to hodně sedlo, já bych si to dal klidně ještě zpátky,“ řekl s úsměvem Jan Zemaník. Vítězové se stali zároveň mistry České republiky v horském maratonu dvojic.

Se ztrátou necelých osm minut na nejrychlejší dvojici do centra Frenštátu doběhl Hybaj Team ve složení Kamil Bezděk – Marek Novotný (12:10:34). „Z celého závodu jsem měl největší krizi na startu. Nebylo mi nejlépe,“ řekl Kamil Bezděk.

Oba závodníci patří mezi matadory a absolutní špičku B7. Bronzovou příčku pak obsadila závodní dvojice Vladimír Řehák – Jaroslav Vicher (KILPI RACING TEAM-KESBUK) v čase 12:46:32.

Za potlesku diváků dorazila po červeném koberci do cíle, v čase 14:20:09, první smíšená dvojice ve složení Linda Tekeliová a René Kaleta (VIPweb-RELI TEAM) , v celkovém pořadí jim patří 13. místo v kategorii LONG.

První čistě ženský tým pak zvládl náročný beskydský přechod v čase 14:55:55 a má ho na svědomí Barbora Macurová a Petra Macurová (2 Macurky).

VÍTĚZNÝ TÝM O 9. ROČNÍKU B7

STANISLAV NAJVERT o závodě: Poslední roky jsem tu byl pokaždé a vychází mi to tak, že jeden rok mi to vyjde a druhý ne. Takže letos to nevyšlo, letos jsem se trápil. Tentokrát jsem si musel hrábnout úplně na dno. Musel jsem dolovat úplné zbytky sil. Krizí nebylo víc, byla to totiž jedná velká krize. Neměl jsem sílu, nemohl jsem jíst, takže chyběla energie.

O vítězství:

Výsledek je samozřejmě super, ale pocity na trati nebyly vůbec dobré oproti loňsku, kdy jsem neměl žádnou krizi, byl jsem vysmátý a plný sil. Je ale pravda, že o to víc si vítězství vážím.

O výsledném čase:

Abych pravdu řekl, po cestě jsem si myslel, že to bude mnohem pomalejší.

O startu na atletickém stadionu v Třinci:

Bylo to zajímavé, je pravda, že více jsem si zvykl na to náměstí, ale to je spíše o zvyku.

O B7 v roce 2019:

Jestli půjdu příští rok, tak asi jednotlivce, ale je otázkou, zda půjdu.

JAN ZEMANÍK o závodě: Pro mě to byl po delší době tak dlouhý závod nad 10 hodin a šel se mi parádně. Dneska to všechno sedlo, měl jsem skvělého parťáka, skvělý support, počasí bylo ideální.

O (ne)krizích

Šlo se mi to úplně parádně, bez krize jsem si dal celý závod, ať se to může zdát nereálné. Pár takových závodů už bylo, ale na delších závodech je větší šance, že přijde krize.

O startu na atletickém stadionu v Třinci:

Bylo to takové zpestření, myslím, že to vyšlo.

O výsledném čase:

Na dlouhých závodech se na čas nelze moc dívat, podmínky jsou rozdílné, konkurence je pokaždé jiná. Tady se hraje spíše na to umístění, než na čas.

B7 a rok 2019

Já už mám termínovku hotovou a už teď můžu říct, že určitě nepůjdu. Chci se totiž zaměřit na kratší závody v zahraničí.