Společnost
26/12/2017 Jaroslav Baďura

Sedmičlenná rodina se otrávila obědem. Děti i dospělí měli závratě, bolesti i halucinace

Záchranáři zasahovali v pondělí 25. prosince u případu hromadného postižení zdraví na Ostravsku.

Po půl čtvrté odpoledne přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska oznámení o náhlých zdravotních potížích několika členů rodiny v obci Vratimov.

„Na místě zasahovaly čtyři posádky rychlé zdravotnické pomoci, včetně týmu pro speciální činnosti,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádky záchranné služby ošetřovaly sedm osob. Vzhledem k hromadnému postižení osob a přítomnosti plynového kotle záchranáři v prostorách domu nejprve prověřili možný únik oxidu uhelnatého, který se však nepotvrdil.

Zdravotní obtíže postižených svědčily pro pravděpodobnou otravu jídlem, neboť se objevily po konzumaci společného oběda, a to v různé intenzitě.

„Jednalo se o nevolnosti, závratě, zvracení, bolest hlavy, ale také halucinace. Co přesně však bylo jejich zdrojem, záchranáři neurčili,“ uvedl Humpl.

Po prvotním vyšetření bylo do zdravotnických zařízení transportováno šest osob – tří a šesti leté děti a čtyři dospělí (dva muži a dvě ženy ve věku 37 až 71 let).

Předáni byli do péče Fakultní a Městské nemocnice Ostrava. Sedmý člen rodiny nejevil známky zdravotních obtíží a po vyšetření záchranáři mohl být ponechán na místě události.

Sdílejte článek