Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Politika

Šéf firmy Brano Pavel Juříček vstoupil do ANO. Povede organizaci v Opavě

Hnutí ANO dnes založilo v Opavě novou místní organizaci. Bude mít 33 členů, a stane se tak nejpočetnější místní organizací ANO v Moravskoslezském kraji, uvedl předseda krajské organizace hnutí Josef Bělica.

Předsedou nové organizace bude majitel výrobce autodílů Brano Group Pavel Juříček, který se stal novým členem hnutí.

Juříček uvedl, že vyznává podobné hodnoty jako ANO a není mu jedno, v jakém veřejném a podnikatelském prostředí se pohybuje.

„Chci toto všechno ovlivňovat, a tak jsem vstoupil do hnutí,“ uvedl Juříček, který je viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu.

Původní opavská organizace ANO byla loni v listopadu zrušena, poté co v ní nastal rozkol, který vedl k rozpadu tamní koalice. ANO pak přišlo i o post primátora, kterým se místo Martina Vítečka stal sociální demokrat Radim Křupala. Členství v ANO zaniklo všem dosavadním členům včetně Vítečka a jeho náměstkyně Simony Bierhausové, s níž se dostal do sporu.

Bělica uvedl, že ANO se podařilo v Opavě získat 28 nových členů. „Prioritou stále zůstává naplnění programu, který jsme v komunálních volbách představili občanům,“ uvedl Bělica.

Brano Group je jediným akcionářem akciové společnosti Brano, která je předním českým výrobcem automobilových dílů. V Česku zaměstnává tisíce lidí. Společnost Brano loni utržila téměř čtyři miliardy korun a provozní zisk zvýšila o pětinu na 304,5 milionu korun.

Juříček předloni hrozil, že přestěhuje sídlo Brano Group do Nizozemska. Důvodem bylo údajné zmanipulované insolvenční řízení se společností Mora – Top, kterou vlastní. Podnik aktuálně stále sídlí v Hradci nad Moravicí na Opavsku.

Opavu nyní vede koalice, v níž jsou kromě sociálních demokratů zástupci Změny pro Opavu, lidovců a bývalých členů ANO kolem exprimátora Vítečka.