Proměny kraje
18/05/2019 Jan Smekal

​Senioři mohou poznávat krásy kraje. Je pro ně připraveno přes 70 výletů

Na území Moravskoslezského kraje je celá řada míst, která stojí za to navštívit. Od technických památek až po krásnou přírodu Beskyd či Jeseníků.

Díky novému projektu Moravskoslezského kraje nazvaného Výlety seniorů se na spoustu míst budou moct podívat také obyvatelé starší 60 let.

„Seniorské cestování je projekt, který navazuje na Olomoucký kraj. Chtěli jsme podpořit cílovou skupinu nad 60 let, seniory. Tímto jim umožníme cestovat po celém našem kraji. Více než tři tisíce seniorů se může dostat z Ostravy až do Jeseníků nebo do Olomouce nebo opačným směrem,“ uvedl Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch.

„Následná provázanost s Olomouckým krajem je úzce propojena. Budou tedy moci cestovat po obou dvou krajích,“ dodal.

V Moravskoslezském kraji fungují senior pointy nabízející určité typy služeb a vedení kraje chce navázat na tuto službu, kterou poskytuje v rámci sociální oblasti.

„Zájem o cestování mezi seniory je poměrně velký a víme, že v minulosti docházelo k jistým touhám ze strany takzvaných šmejdů. Tomuto chceme zabránit. Druhá věc je to, že chceme, aby senioři poznávali krásy našeho regionu a místa, která ještě nejsou tak známá,“ pospal Krkoška.

Moravskoslezský kraj vyčlenil ze svého rozpočtu 1,4 milionu korun pro více jak tři tisíce seniorů. Ti si budou moci vybírat z více než 70 výletů.

„Senior bude doplácet dvě stě korun, ale v ceně zájezdu má pojištění, stravu, průvodce a cestu jako takovou,“ vypočítal náměstek.

Nástupní místa jsou různá. Od Frýdku-Místku, přes Český Těšín, Ostravu až po Bruntál.

„Lidé z Frýdecko-Místecka tak mohou jezdit na Bruntálsko a ti z Bruntálska zase opačným směrem. Budou tedy moct cestovat napříč celým krajem,“ řekl Krkoška.

Zájemci o jednotlivé výlety se mohou hlásit od 15. května rezervačním systémem přes internet na webových stránkách vyletysenioru.cz nebo telefonicky na čísle 774 765 550 u společnosti Educa24, která výlety pro Moravskoslezský kraj organizuje.

Sdílejte článek