Sport
19/08/2018 Tomáš Svoboda

Šestkrát přes držku! Zvednou se Opavané po rekordním debaklu?

Historicky nejvyšší porážku v samostatné české lize utrpěli v sobotu fotbalisté SFC Opava. Ligový nováček na hřišti Mladé Boleslavi prohrál 1:6. Drsný výsledek však může být podle trenéra Romana Skuhravého nakonec prospěšnější než těsná porážka.

„Možná je lepší, že zápas skončil výsledkem 1:6 a ne 1:3, protože když už dostat do držky, tak pořádně. Teď se ukáže, jak jsme silní,“ komentoval Skuhravý sobotní neúspěch, ke kterému se dle svých zvyklostí postavil čelem.

Jako fotbalový generál chystal svůj tým především na bitvu s nebezpečným útočníkem Mladé Boleslavi Nikolajem Komličenkem. Statný Rus však jeho mužstvu docela lehce nasázel tři branky.

První dvě stihl za úvodních dvacet minut. Pak sice snížil Matěj Helebrand, ale domácí šli těsně před přestávkou opět do dvoubrankového vedení. A to Opavany zlomilo.

„Celý zápas jde za mnou. Když mužstvo prohraje bitvu, měl by se za něj postavit generál, což jsem já,“ prohlásil trenér SFC Opava, klubu, který se po návratu do ligy pere s problémy na více frontách.

Na kontě má po pěti kolech pouze jeden bod, místo domácího stadionu hraje v brněnském azylu a hráčům evidentně schází zdravé sebevědomí i sportovní forma z předchozí sezóny. Někteří, jako třeba šikovný záložník Joel Kayamba, jsou pak mimo hru kvůli zraněním.

Teď se budou muset vyrovnat s historicky rekordním debaklem. Za předchozích osm prvoligových sezón Opava schytala maximálně pětibrankové porážky.

V sezóně 1996/1997 prohrála 1:5 na Spartě a v Plzni. Na Letné dopadla stejně ještě jednou, a to v ročníku 2004/2005. Pět branek Opavě nastřílela i Slavia, která ji v sezóně 2001/2002 porazila 5:2. Čistým rozdílem pěti branek pak Opavu v tomtéž ročníku pokořil Jablonec (5:0).

„Když se daří, může klidně trénovat moje manželka. Když se nedaří, ukáže se kvalita týmu a trenéra. Pokud by to takhle mělo pokračovat dál, budu první, kdo z toho vyvodí důsledky,“ dodal trenér Skuhravý, který věří, že jeho tým ještě ukáže opravdovou sílu.

Nejbližší možnost k tomu bude mít v sobotu 25. srpna, kdy v Brně od 17:00 přivítá Karvinou, regionálního rivala, který se zatím také trápí u dna tabulky.

Sdílejte článek