Byznys
02/10/2016 Jaroslav Baďura

Setkání Patriotů MSK bude i přehlídkou skvělé gastronomie

Sedmé Setkání Patriotů MSK, které se koná již ve čtvrtek 6. října v ostravském Kulturním domě Akord, bude nejen místem pro setkání úspěšných i začínajících podnikatelů a patriotů, ale také příležitostí poznat špičkovou gastronomii.

Jedna z hlavních organizátorů setkání, Lucie Buchwaldková (Nadymáčková), uvedla, že MiniGastro festival je součástí akce již od 5. Setkání Patriotů MSK v klubu Alfa.

„Už na 4. Setkání Patriotů MSK v Dole Michal se objevily jeho první náznaky, ale jako ucelený se MiniGastro festival objevil až na 5. setkání. Každým setkáním gastro festival zlepšujeme a už teď vymýšlíme, jak budou v budoucnu naši gastro parťáci networkovat mezi sebou ještě před setkáním. Prozradím, že chystáme i určitou formu gastro novin,“ uvedla Lucie Buchwaldková (Nadymáčková).

Jak jste vlastně se zapojením gastronomické součásti setkání začínali?
Nápad vznikl od jednoho z gastro parťáků. Že bychom mohli dát prostor dalším lokálním výrobcům, aby se představili účastníkům akce. Mě se myšlenka zalíbila a rozvinula jsem ji do podoby malého festivalu s jídlem a pitím. Vždy jsme totiž účastníkům na setkání zajišťovali určité občerstvení. A když přišel nápad přenést tuto část na gastro parťáky a dát občerstvení hlubší myšlenku propojování se a ukázek lokálních šikovných patriotů, hned jsem tušila, že to bude úspěch.

Letos v dubnu na šestém setkání už to byla velmi slušná gastronomická nabídka…
V dubnu jsme měli 15 stánečků. Nemohly chybět domácí Boží Koláče, víno od Vínko Konečný (nyní Ostrawina) a výběrová káva Coffee Coach, kteří jsou s námi už od první myšlenky gastra na Patriotech. Dále SpiceBox, Sushi Samurai, Květ lotosu, Black Kale, Rybárna na sladovně, Canteen, Pštrosí vršek, Ollies, Oktarína, Ojero, Ekocentrum Petrklíč a kavárna Kovork.

Na koho nového se mohou v oblasti gastromie těšit účastníci Setkání Patriotů MSK 6. října?
Řada z výše zmiňovaných se opět zúčastní. Přece jen tvoříme dlouhodobé vztahy a gastro parťáci se na setkání rádi vracejí. Jako novinka bude ochutnávka rumů od Bartidy, sladkosti od OMG cupcakes, tapas z kavárny Černá hvězda a polská kuchyně z restaurace DC 707 z AD Landek.

Jsou ještě volné vstupenky? Kde je lze koupit?
Pár vstupenek se ještě najde. Můžete si je zakoupit do půlnoci 4. října 2016 na adrese www.patriotimsk.cz/vstupenky

Sdílejte článek