Byznys
04/04/2017 ČTK

Siemens chce ve Frenštátě a Mohelnici přijmout až 350 lidí

Společnost Siemens chystá rozšíření výroby ve svých závodech ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku a v Mohelnici na Šumpersku.

Firma zde chce přijmout dohromady až 350 nových zaměstnanců, sdělila mluvčí Siemensu Kateřina Pištorová.

Ve Frenštátě firma rozšiřuje portfolio svých produktů, nově se tam budou vyrábět velké elektromotory až do výkonu 500 kilowattů, motory do prostředí s nebezpečím výbuchu a speciální motory pro pohony výrobních zařízení, jako jsou například obráběcí stroje.

Novou práci by ve Frenštátě mohli najít i někteří horníci ze ztrátového Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, který minulý týden společnost OKD zavřela. Z dolu odešlo více než 1000 zaměstnanců. Frýdek-Místek leží zhruba 30 kilometrů od Frenštátu.

„Plánujeme nabrat až dvě stovky nových zaměstnanců. Jde o průřez profesí skrz celý výrobní závod. Do výroby hledáme operátory na montáž elektromotorů, pracovníky navijárny, CNC obráběče, ale také skladníky nebo pracovníky zkušeben,“ uvedl ředitel frenštátského závodu Roman Valný.

Siemens ve Frenštátě hledá i vývojáře, technology obrábění, techniky řízení kvality nebo pracovníky do logistiky a nákupu. „Věk určitě neřešíme a rádi uvítáme jak absolventy, tak i padesátníky, které na nové pozice zaškolíme,“ dodal Valný.

Pro závod v Mohelnici hledá Siemens dělníky, manažery, výzkumníky i vývojáře. „Sehnat kvalifikované dělnické profese, jako jsou například elektromechanici, obráběči, lakýrníci či nástrojaři, je čím dál tím větší výzva. U technických profesí, jako jsou konstruktéři, zpracovatelé zakázek a nabídek nebo technologové, je nalezení kvalitních uchazečů pro nás přitom klíčové,“ uvedl ředitel mohelnického závodu Pavel Pěnička.

Siemens má v Česku sedm závodů a téměř 10.000 zaměstnanců a jejich počet se zvyšuje. V ČR má Siemens výrobní závody zejména na Moravě, kromě Mohelnice a Frenštátu například v Brně a Drásově.

Závody Siemens v Česku dodávají technologie, produkty a služby v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury, automobilového průmyslu a informačních technologií.

Moravskoslezský kraj je regionem s druhou nejvyšší nezaměstnaností v České republice. Na konci února tam činil podíl nezaměstnaných 7,3 procenta a v evidenci úřadu práce bylo více než 63.000 lidí.

Obavy z dalšího růstu nezaměstnanosti vzbuzuje zejména situace těžební společnosti OKD, která je od loňska v úpadku. Firmy v kraji ale shánějí přes 11.000 pracovníků, často marně. V Olomouckém kraji činila v únoru nezaměstnanost šest procent a v evidenci úřadu bylo přes 26.700 lidí.

Sdílejte článek