Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Silný vítr dnes lámal v kraji stromy. Hasiči měli za čtyři hodiny 45 zásahů

V souvislosti se silným větrem museli vyjíždět hasiči v Moravskoslezském kraji od středečního poledne do zhruba 16 hodin pětačtyřicetkrát k nejrůznějším událostem, hlavně museli zasahovat v Ostravě a okrese Karviná.

Hasiči nejčastěji vyjížděli ke zlomeným či nalomeným stromům a větvím. Někde stromy či větve poničily vedení, jinde hrozilo, že spadnou na silnici či na chodník.

„V Ostravě musela být ve středu po poledni minimálně na půlhodinu zastavena tramvajová doprava ulicí 1. Máje ve směru z Mariánských Hor do Vítkovic na Mírové náměstí, protože 30 metrů vysoká lípa se zde opřela do trolejí,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zasahovala hasičská jednotka Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Fifejdy, při postupném odstraňování stromu použila motorové pily a montážní plošinu Dopravního podniku Ostrava. Například jednotka ze stanice v Ostravě-Zábřehu odstraňovala zhruba ve stejnou dobu uvolněný plech v Karpatské ulici.

„Nemám informace, že by byl u zmíněných událostí v souvislosti s těmito zásahy hasičů někdo zraněn. Ve středeční podvečer se silný vítr postupně zklidňoval,“ dodal Kůdela.

Hasiči v době od poledne do šestnácté hodiny zasahovali v těchto okresech: Ostrava-město: 15 zásahů, Karviná: 10, Frýdek-Místek: 8, Bruntál: 6, Nový Jičín a Opava po 3.