Nejnovější zprávy: Pražírna a kavárna Lucy's s kulturním programem. Frýdek-Místek získal skvělý veřejný prostor 30 let svobody: Ostrava si vždycky uměla poradit, říká jeden z mužů revoluce

Sport

Škoda, Baník sahal v Boleslavi po třech bodech

Škoda, Baník si mohl z těžkého utkání v Boleslavi odvézt všechny tři body, nakonec má jediný.

Foto: fcb.cz

Baník vstoupil do utkání dobře. Byl často u míče, domácí nepouštěl do nebezpečných situací, s výjimkou té ze 14. minuty, kdy Martin Šindelář po Přikrylově pokusu odkopl míč z brankového prostoru. S přibývajícím časem ale začali být domácí nebezpečnější a ve 38. minutě se dostali do vedení.

Ladra poslal míč po zemi do šestnáctky, Komličenko se zbavil svých strážců a střelou zblízka nedal Janu Laštůvkovi šanci zasáhnout. Domácí vedli 1:0 a tímto výsledkem skončil první poločas.

"Před tím druhým bylo vše celkem jasné. Chce-li Baník vyrovnat, musí být aktivnější. A přesně to se stalo. Zvýšená aktivita přinesla Baníku ve 49. minutě zajímavou standardní situaci. Tu rozehrál Robert Hrubý a velmi dobře. Jeho vysoký míč si to namířil do prostoru, v němž se nejlépe orientoval Martin Šindelář, který hlavou srovnal na 1:1," popsal situaci klubový web.

Slezané cítili, že zvýšená agresivita přináší ovoce. A pokračovali v aktivitě. V 56. minutě zahrával Baník přímý kop téměř ze stejného místa jako v situaci, z níž vyrovnal. K balonu se znovu postavil Robert Hrubý a jeho pas znovu našel hlavu Martina Šindeláře. Tentokrát ale na zadní tyči, odkud stoper Baníku vrátil hlavou míč před branku. A tam byl nejdravější Ondřej Šašinka, který se k míči dostal a napálil ho do branky.

Hosty rychlý zvrat ve vývoji zápasu nabudil a zdálo se, že by mohli přidat i třetí gól. Milan Jirásek byl blízko! Mířil však těsně vedle… A pak už začali Mladoboleslavští zvedat hlavu a vrátili se do hry. V 67. minutě se v ostravské šestnáctce uvolnil Pauschek, Jan Laštůvka mu jeho šanci zmařil.

O pět minut později byl ve vynikající pozici Konaté. Vystřelil mimo.

A v 84. minutě se do nebezpečného zakončení dostal Džafič. Gólman Baníku ukryl jeho ránu do svých rukavic.

Pak se stalo něco, co ještě navýšilo šance Baníku na tříbodový zisk. Rozhodčí Zelinka udělil pravděpodobně za nesportovní chování žlutou kartu Janu Laštůvkovi, ale současně také domácímu Matějovskému. Pro něj to ovšem byla už druhá, a tak musel ze hřiště a Baník dohrával v početní výhodě. Velmi těsný ofsajd zamezil ve skórování Dame Diopovi. A to se psala už 89. minuta…

Rozhodčí nastavil čtyři další nad rámec normální hrací doby. Baník ubránil přímý kop domácích, pak i rohový kop. Běžela poslední, tedy 94. minuta, když domácí Takács ještě jednou poslal do šestnáctky Baníku vysoký míč. Ostravská obrana jej odehrála ven z pokutového území. Tam si jej ale zpracoval Mareš, vypálil, jeho ránu někdo tečoval a balon skončil v ostravské brance.

Remíza 2:2 znamená, že Baník už popáté v jednom sledu zvládl venkovní duel bez porážky.