Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Sport

Skvělý výkon i štěstí, Karviná sebrala bod favorizované Plzni

​Čtyři body ze dvou těžkých zápasů. Takovou bilanci má po svém příchodu na lavičku prvoligových fotbalistů MFK Karviná trenér Jozef Weber.

Foto: Ivo Dudek

Nebylo divu, že zkušený kouč netajil při on-line tiskové konferenci spokojenost s tím, jak se mužstvo pod jeho vedením zatím prezentovalo.

Vítězství ve Zlíně a remíza s favorizovanou Plzní. Jak to berete?
Kdyby mi někdo při mém nástupu řekl, že následně získáme čtyři body, brali bychom to všemi deseti. O to je realita příjemnější. Hráči ukázali, že mají potenciál a chuť pracovat. Takže pocity jsou zatím velice dobré.

Jak byste charakterizoval výkony a celkový projev mužstva?
Ve Zlíně hráči prokázali obrovskou touhu udržet vedení a tím i vítězství. Proti Plzni zase byla patrná na naší straně enormní snaha po uhájení remízy. Kluci se vydaili ze všech sil. Podstoupili spoustu osobních soubojů, což se mi líbilo.

Jaké atributy dovedly Karvinou k bodovému zisku proti Plzni?
Soupeř i jeho jednotliví hráči mají velkou kvalitu. A když chceme s podobným týmem uhrát dobrý výsledek, musí všichni naši hráči podat maximální výkon. A taky mít štěstí. Obojí se splnilo.

Hodně pochvalných slov sršelo ze všech stran na karvinského brankáře Jiřího Ciupu. Bylo pro vás těžké rozhodování o obsazení brankářského postu?
Před svým prvním utkáním ve Zlíně jsem zvažoval nominaci brankářů. Ale poté, co jsem poznal na tréninku a pak co jsem viděl od Ciupy ve Zlíně, nebyl důvod uvažovat o změně gólmana před Plzní.