Nejnovější zprávy: Převrat! Vondrák má jako hejtman skončit, kdo ho nahradí? Mladá žena na Frýdecko-Místecku přežila srážku s vlakem

Společnost

Slavnosti pivovaru v Ostravě letos nebudou. Nahradí je Den Mustanga

Pivovar Ostravar chystá na sobotu 21. května v areálu ostravského pivovaru Den Mustanga. Akce bude věnována pivnímu speciálu, který se následně z Ostravy vydá na turné po celé republice.

Foto: se souhlasem pivovaru Ostravar

Letošní rok věnuje Ostravar celonárodní expanzi a značka Mustang při ní bude hrát klíčovou roli. Proto se ostravský pivovar místo tradičních Slavností pivovaru rozhodl uspořádat na nádvoří pivovaru Den Mustanga. Chtěli jsme vzdát hold všem lidem, kteří se v pivovaru podíleli na přípravě tohoto výjimečného piva a zároveň poděkovat našim fanouškům v Ostravě a okolí, kteří Mustanga vřele přijali,” říká Jan Řehůřek, vrchní sládek pivovaru Ostravar.

Den Mustanga připravuje Ostravar na sobotu 21. května. V hlavní roli bude pochopitelně naše pivo. Fanoušci si budou moct užít Mustanga hned na několik způsobů. Chystáme tradiční Mustang ze spilky, také Mustang z tanku nebo řezaný Mustang v kombinaci s Černou Barborou," dodal Řehůřek

Ostravští pivovarníci připravují také speciální exkurze Jak se vaří Mustang, během nichž se lidé budou moct seznámit se speciální ingrediencí - chmelem Kazbek, který dělá z Mustanga výjimečné pivo.

Den Mustanga obohatí také čtyři koncerty, Mustang Live Jukebox nebo Mustang Story hospoda, kde si lidé budou moct poslechnout příběh piva Mustang a setkat se i s kapelami, které vystoupí na pódiu.

Hlavními fanoušky značky Mustang jsou mladí lidé, proto jsme hudební program uzpůsobili hlavně jim,” řekla manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. Program začne místní Úspěch v čele ostravským bardem Rosťou Petříkem. Pak se rampě na nádvoří pivovaru objeví kluci z Love and Light.

V podvečer se na pódiu objeví další dvě kapely, které už budou symbolizovat Mustangovu cestu do republiky. První bude pražská indie-rocková kapela Deaf Heart, která poslední měsíce úspěšně atakuje vrchní příčky žebříčků hitparád. Skládá se z bývalých a současných členů kapel AirFare, Ewy Farne, Lenny nebo A Banquet.

Následně zahraje kapela The Silver Spoons. „Jejich první hit produkoval Danny Saber, a to už něco znamená. Tenhle chlapík má na svém klientském listu Rolling Stones, Davida Bowieho nebo U2,” říká Pavla Ličková. The Silver Spoons před pandemií vyhráli Objev roku v anketě Žebřík a zároveň získali stejnou nominaci také v Hudebních cenách Evropy 2. Letos jim vychází debutové album Come and Get It.

Vyvrcholením Dne Mustanga bude velký křest nových půllitrových plechovek. Ten začne ve 20:30 a společně s vrchním sládkem Janem Řehůřkem se ho zúčastní hudebník a dlouholetý ambasador značky Ostravar Richard Krajčo či ostravský herec a producent Letních Shakespearovských slavností ve městě Petr Sýkora.

Petr Sýkora se na ostravském pódiu objeví poprvé. Od 1.června se totiž stává novou tváří našeho pivovaru a budete se s ním moci setkat v naší nové televizní reklamě,” vysvětluje Ličková.

Den Mustanga se bude ve srovnání s tradičními Slavnostmi konat jen jedno odpoledne a navíc pouze v části pivovaru. Celá akce bude probíhat na pivovarském dvoře, kapely budou hrát z nákladové rampy a pokud si budete chtít dát pivo do skla, můžete si sednout v Mustang Story hospodě,” dodala Ličková.