Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Společnost

Slezské derby, Štěrkovna i jazz. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 22. do 28. července 2019.

Ba Loua vs. Fleišman v jarním utkání Karviné proti Baníku (Foto: Rostislav Recman)

22. 7. 18:00 MFK KARVINÁ vs. FC BANÍK OSTRAVA

Fanoušci se těší, že derby konečně nabídne poctivý fotbal a plno gólů (Městský stadion, Karviná-Ráj)

23. 7. 19:00 MR. MOOS

Electro-swingová tančírna jistě rozhýbe nejednoho návštěvníka akce, která se koná v rámci Letní umělecké scény (Alšovo náměstí, Ostrava-Poruba)

25. 7. 18:00 – 20:30 BESKYD RALLYE 2019

Opět po roce můžete obdivovat nablýskané automobily, které do regionu zavítají při spanilé jízdě beskydskou krajinou (Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí)

25. – 27. 7. ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC

Na oblíbeném festivalu zahrají Arakain + Lucie Bílá, Čechomor, David Koller, Divokej Bill, Desmod, Chinaski, Jelen, Lenny, Mig 21, Rybičky 48, Xindl X a další (štěrkovna Hlučín)

25. – 27. 7. JAZZ VE MĚSTĚ – VŠECHNY BARVY JAZZU

Na festivalu vystoupí Cotatcha Orchestra, Soweto Kinch Trio, -123minut, Ondřej Štveráček Quartet, TRIPlay či Marta Kloučková Quartet feat. David Dorůžka (textilka Slezan, Frýdek-Místek)

26. 7. 18:00 FOLK V ZAHRADĚ – SPIRITUÁL KVINTET

Jedinečná šance poslechnout si legendární folkovou skupinu, která v příštím roce oslaví jubilejní a zároveň rozlučkovou 60. sezónu (Městské muzeum Krnov)

26. 7. 21:30 JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE

V jednom z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili exotický ostrov poslední lidé a nechali jej dinosaurům. Teď se tam vracejí, protože dinosaurům opět hrozí vyhynutí (kino Kosmos, Třinec)

27. 7. 8:00 – 23:00 NORDIC WALKING TOUR

5. ročník sportovně-charitativní akce, která podporuje sociálně-terapeutické dílny Sagapo Bruntál, opět jsou připraveny tři trasy, tombola a zábavný večer (Horské lázně Karlova Studánka)

27. 7. 11:00 PORTÁŠI NA OPÁLENÉ

Tradiční akce s bohatým folklórním programem, těšit se můžete na cimbálovou muziku i ukázky řemesel (ski areál Opálená, Pstruží)

27. 7. 19:00 – 23:00 OSTRAVA V BARVÁCH NOCI

Využijte prodloužené otevírací doby Vyhlídkové věže Nové radnice a pohlédněte na Ostravu v nočním hávu

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce