Nejnovější zprávy: Převrat! Vondrák má jako hejtman skončit, kdo ho nahradí? Mladá žena na Frýdecko-Místecku přežila srážku s vlakem

Kultura

Slezskoostravský hrad hostí festival nového cirkusu a divadla Cirkulum

V pátek 10. června v 16 hodin na scéně Předhradí začne oficiální zahájení festivalu Cirkulum.

Foto: Václav Pokorný

Šestý ročník festivalu nového cirkusu a pouličního divadla na Slezskoostravském hradě začal neoficiálně už ve středu. Diiváci měli možnost poprvé zhlédnout představení Swing belgických umělců z cirkusu Ronaldo.

"Vyprodané šapitó napovědělo, že tento ročník bude opět divácky velmi úspěšný. Program v předhradí je zdarma a slibuje skvělé kulturní zážitky, hned první festivalový den si mohli návštěvníci vychutnat energickou show argentinského umělce Manic Freak a také české Lam Trio, které zakončilo svým pohodovým swingem program prvního dne," uvedl organizátoři.

Ve čtvrtek ráno navštívily ostravské školy představení Just Try It, které vzniklo ve spolupráci s islandskými umělci v rámci projektu Education by circus.

„Je skvělé, že se nám podařilo vyprodat všechna představení, která jsme školám nabízeli. Těším se na další vývoj této umělecko-vzdělávací roviny našeho festivalu,“ uvedl Václav Pokorný, ředitel festivalu.

V pátek 10. června proběhne také premiéra novocirkusové pohádky Motýlí svět, která je nabízena mateřským školám a mladším školním dětem.

Od pátku se diváci mohou těšit také na unikátní scénu Hrad, která je v mnohém jedinečná a nabídne divákům široké spektrum kulturních zážitků.

Program festivalu, vstupenky na placená představení i veškeré informace pro návštěvníky jsou k dostání na místě konání, ale také na webu a sociálních sítích.

„Doufám, že diváky nové místo a letošní program nadchne stejně jako nás. Nesmírně se těšíme a jsme zvědaví, kam se náš festival posune a co vše budou moci návštěvníci zažít. Přeju nám všem, abychom si společně užili pětidenní jízdu nejbarevnějším uměleckým světem,“ říká Václav Pokorný.