Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Gastronomie

Slovensko-německý pár dělá v Ostravě popcorn. Získal i gastronomického Oscara

Nikdy nevíte, jakým směrem vás život zavane. Své by o tom mohli vyprávět Lívia Kanalošová ze Slovenska a Němec Dominik Höpfner, kteří v Ostravě připravují vynikající popcorn.

Foto: se souhlasem Czech Gourmet food

Na začátku celého příběhu byla náhoda. Partneři spolu byli v divadle v Dubaji, kde si objednali karamelový popcorn. „Bylo to skvělé, u nás jsme nic podobného neznali. Domů jsem proto objednal kukuřice, vyzkoušel recepty a chutnalo mi to tolik, až jsem si řekl, že založíme firmu,“ vzpomíná pro patriotmagazin.cz Höpfner.

Jejich ostravský Handmade Gourmet popcorn je na trhu tři roky. „Přišli bychom s tím dříve, ale vyladit recepturu tak, aby byla taková, jakou jsme chtěli, trvalo. Taky jsme vymýšleli design a příchutě, ať na trh nejdeme jen s jednou chutí. Zdržely nás i rodinné problémy a mezitím vstoupila na trh konkurence,“ říká Dominik Höpfner. „Ví o nás však stále více lidí. Letos jsme byli i na Coloursech a bylo to fantastické, ohlasy byly skvělé,“ těší jej.

Slovensko-německý pár vyrábí svůj popcorn sám, nedávno ale přijal paní na pomoc. „Na začátku měl být popcorn jen hobby, ale pak z toho vznikl byznys. Máme i další e-shopy, a tak jsme se rozhodli, že náš tým rozšíříme,“ vysvětlil majitel.

Ostravský Handmade Gourmet popcorn má aktuálně v nabídce 13 popcornů – deset sladkých a tři slané, ke kterým přidává i různé sezonní nabídky. „Děláme popcorn na Valentýna, máme i svou zimní edici s bílou čokoládou a se skořicí. Zajímavý je taky čaj latte,“ usmál se Dominik Höpfner, který žije v České republice už osmnáct let.

Foto: se souhlasem Czech Gourmet food

Handmade Gourmet popcorn se vyrábí z kukuřice mushroom, která je nejprve vypukaná horkým vzduchem a následně obalená v karamelu z másla a třtinového cukru. Poté se popcorn obaluje v glazurách. „Nepoužíváme žádná éčka ani stabilizátory. Je důležité, aby všude byla cítit chuť, která tam je,“ říká Höpfner. Kromě sušenkového jsou všechny popcorny bezlepkové, navíc se chystá i nová vege varianta.

Nejoblíbenější příchutí je popcorn se slaným karamelem, v nabídce jsou ale i další zajímavé kombinace, například hořká čokoláda s chilli, karamel a malina, jablko a skořice nebo popcorn s pravou belgickou čokoládou.

Firma má svůj e-shop, její Handmade Gourmet popcorn je ale k dostání taky na spoustě míst napříč celou republikou. V Ostravě je to například v Cheese marketu v Karolině, ve vítkovickém wellness Relax Day Ostrava nebo v Boutique Gurmán.

O tom, že malá ostravská firma dělá svůj popcorn opravdu dobře, na začátku srpna rozhodli i porotci prestižní mezinárodní soutěže Great Taste Awards 2022 v Londýně. Ti ochutnali čtyři příchutě jejich popcornů a třem z nich udělili jednu hvězdičku (maximem jsou tři hvězdy). „Je to něco jako gastronomický Oscar. Jsme šťastní, že se nám to povedlo, vždyť na hvězdu letos dosáhlo jen 39% zaslaných produktů. Jsme první v republice, kteří toto ocenění za popcorn získali,“ těší výrobce.

V Londýně uspěly příchutě karamel a belgická čokoláda, karamel a karamelové sušenky a karamel, jablko a skořice. „Porotci hodnotili naslepo, nevěděli, co od koho je. O to víc nás to těší,“ dodal Dominik Höpfner.

Ostravskému Handmade Gourmet popcornu se daří, partnerský pár už ale vymýšlí, kam by se mohl posunout dál. Láká je trh na Slovensku, v Polsku nebo Rakousku, plánují i další příchutě a i nadále se chtějí ukazovat na různých akcích, trzích nebo gastofestivalech.

S popcornem jsou v kontaktu denně, shodně ale přiznávají, že se ho ještě nepřejedli. „Pořád ho testujeme, máme to rádi. Když děláme sladké příchutě, tak to tady vždy nebezpečně voní,“ usmál se Höpfner.


Foto: se souhlasem Czech Gourmet food