Kultura
24/05/2022 Jaroslav Baďura

Smetana, Vivaldi, pop i metal. Ostravu čeká unikátní koncert symfoniků na hradě!

​Nejen ostravskému publiku přiváží Barrák music hrad unikátní projekty. Ani tentokrát tomu nebude jinak.

Smyčcový orchestr Unique Orchestra zahraje 7. července na Slezskoostravském hradě v Ostravě hudební pecky od klasiky až po tvrdý metal pod širým nebem a ve zcela unikátní kompozici! Část vystoupení zahraje také za doprovodu bicích i kytar.

"Těšit se můžete na hudební průřez dvěma stoletími hudby; od děl klasiků Bedřicha Smetany, Antonio Vivaldiho, Johannese Brahmse přejdeme na pecky hudebních velikánů 20. století AC/DC, The Clash, Mötorhead, The Queen či The Beatles, které orchestr zahraje spolu s kapelou. To vše si vychutnáte v pohodlí vašich oblíbených šatů, na fraku, obleku ani společenských šatech netrváme. Dorazte klidně v džísce či křiváku a dejte si pivo," zvou organizátoři.

Unique Orchestra je vícežánrový symfonický orchestr, který se zaměřuje především na pop, rock, jazz nebo filmovou hudbu. Orchestr založil violoncellista Šimon Marek v roce 2020 v Praze.

Výjimečnost tohoto symfonického kolektivu spočívá v tom, že se jako jediný v České republice věnuje pop music profesionálně. Orchestr povede šéfdirigent Alexey Aslamas, který je výjimečným hudebník, skladatelem, aranžérem a držitelem mnoha prestižních ocenění.

Unique Orchestra spojuje prvotřídní instrumentalisty působící na československé popové scéně, dále věhlasné jazzmany, špičkové sólisty a přední komorní a orchestrální hráče, kteří mají blízký vztah k neklasickým hudebním žánrům. Právě tahle idea – spojit muzikanty se společným zájmem a stejným cítěním hudby – byla zásadní motivací k založení tohoto jedinečného tělesa.

Za krátkou dobu fungování má orchestr na kontě již několik úspěšných projektů, koncertů a nahrávání. Od roku 2020 se zúčastnil několika významných projektů – Ceny Anděl, Koncert pro Svěltušku, Glorchestra 2021, nahrávání hudby k filmu “Zbožňovaný” pro Českou televizi, nahrávání hudby do projektu Bohemian Gravity aj.

Spolupracuje s Ewou Farnou, Annou K., Lenny, Richardem Krajčem, Pokáčem, Vladimírem 518, DJ Wichem, 7krát3 – Štěpánem Hebíkem, Žofií Dares – Dařbujánovou, Pavlem Šporclem, Lake Malawi, Albertem Černým aj. Vstupenky na koncert jsou již k dostání ve zvýhodněném předprodeji v síti GoOut ve variantách sezení i stání.

Koncert potrvá dvě hodiny, a to včetně třicetiminutové přestávky. Akce se koná pod širým nebem a za každého počasí (pouze v případě velmi špatných povětrnostních podmínek z důvodu bezpečnosti nehrajeme).

Koncert Unique Orchestra, klasika bez fraku, je součástí letní hudební scény Barrák music hrad. Aktuální informace, novinky a kompletní program jednotlivých koncertů, hudebních festivalů a performance najdete na www.barrakmusichrad.cz a sociálních sítích facebooku a instagramu @barrakmusichrad, kde pravidelně informujeme o tom, co chystáme.

Během koncertu se budete moci občerstvit, o gastro zónu se letos postará Jazz Club Havířov. Kromě hudebního klubu provozuje i bistro, jehož kuchyně se zaměřuje na klasiku se závanem Asie či Mexika.

Organizátorem BMH je Marcel Palovčík z ostravského hudebního klubu Barrák.

Sdílejte článek