Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

Smolná neděle motorkářů, hned tři skončili po nehodě v nemocnici

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v neděli 8. května hned u tří zraněných motocyklistů. Ke dvěma z nich musel kromě pozemních posádek vzlétnout i vrtulník.

„V dopoledních hodinách spěchali záchranáři k pětačtyřicetiletému muži do Dolního Václavova na Bruntálsku, který se zranil při nehodě svého stroje. Byl ošetřen pozemními posádkami, a to s poraněním nohy. Vrtulník jej následně transportoval do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ve čtrnáct hodin došlo k nehodě motocyklu u Starých Hamrů, poblíž vodní nádrže Šance. S poraněním páteře byl leteckými záchranáři ošetřen sedmadvacetiletý muž, kterého poté vrtulník přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

A do třetice v neděli havarovala v kraji také osmadvacetiletá žena, která nezvládla jízdu na skútru na Frýdecko-Místecku. Rovněž s poraněním nohy ji pozemní posádka přepravila na chirurgickou ambulanci nemocnice v Třinci.