Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

Sobotní oběd v Karviné pokazil hořící fritovací hrnec, škoda je 200 tisíc

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu u požáru kuchyně ve třípatrovém bytovém domě v Karviné, který vznikl od hořícího fritovacího hrnce. Obešel se bez zranění, ale škoda na kuchyňském vybavení byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba hodinu po sobotním poledni. Do Cihelní ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Karviné a společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Karviná-Hranice.

„Hořela celá kuchyně, hasiči dostali oheň pod kontrolu za 12 minut, pečlivé dohašení jim zabralo půlhodinu. Dům odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru. Nebylo nutné evakuovat obyvatele domu,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Duchapřítomný uživatel bytu se před příjezdem hasičů pokoušel hasit požár přenosným hasicím přístrojem. „Oheň se mu sice uhasit nepodařilo, nicméně zřejmě došlo k jeho utlumení až do příjezdu hasičů, neboť neopomněl zavřít dveře do kuchyně a z bytu na chodbu domu,“ dodal mluvčí.

Upozornil, že rozpálený olej nelze hasit vodou. „Hrozí nebezpečí silného výbuchu, následného požáru a hlavně zranění všech osob v kuchyni i sousedních pokojích. Pokud je to možné, hořící fritovací hrnec či pánev opatrně, ale rychle překryjeme tak, abychom zamezili dalšímu přístupu kyslíku – pečícím plechem, dřevěným kuchyňským prkýnkem, pokličkou, mokrým hadrem či mokrou dekou,“ dodal Kůdela.