Nejnovější zprávy: Tato hrůza už je minulostí. Obří skládka konečně mizí z Muglinovské ulice Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

Společnost

Společně za sny. Nošovický Hyundai podpoří mladé talenty

I letos nošovická automobilka Hyundai podpoří nadané žáky a studenty z Moravskoslezského kraje ve věku 12 až 21 let. Díky grantovému programu Společně za sny můžou získat příspěvek na své projekty ve výši 25 000 Kč.

Ilustrační foto: Petr Broulík

Nošovický závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyčlení na podporu mladých talentů celkovou částku 100 tisíc korun. „Grantový program je určen pro nadané žáky a studenty, kteří díky našemu příspěvku mohou rozvíjet své vědomosti a dovednosti. O podporu lze žádat v umělecké oblasti, přírodovědných oborech, designu a technologiích, případně může jít o podporu zajímavých komunitních, ekologických nebo charitativních projektů. Žádost může podat jednotlivec i neformální skupiny žáků či studentů,“ uvedla Jana Opluštilová z oddělení Vnějších vztahů HMMC.

Poskytnuté finanční prostředky v letošním třetím ročníku grantového programu Společně za sny můžou žadatelé použít na účastnické poplatky, náklady spojené s účastí v soutěžích (doprava, ubytování), stipendia, vybavení a potřebný materiál k realizaci projektu.

Například loni nošovický Hyundai podpořil úspěšnou 12letou tanečnici z Ostravy, studenty Mendelova gymnázia v Opavě v rámci účasti na turnaji mladých fyziků, talentovaného 18letého kytaristu z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a 17letého studenta a nadaného žurnalistu ze Slezského gymnázia v Opavě.

Žádost o grantový příspěvek lze podat pouze elektronicky, do 31. října 2022. O úspěšných žadatelích rozhodne grantová komise. Součástí přihlášky je také krátké motivační video, kde studenti představí sebe a svůj projekt.

Grantovými programy podporuje nošovický Hyundai každoročně také rozvoj okolních obcí a projekty a aktivity svých zaměstnanců. Letos v rámci programů Dobrý soused a Společně rozdal přes 1,5 milionu korun.