Nejnovější zprávy: V Ostravě se bude opravovat několik set metrů dálnice do Polska Komentář: Ukažte lidem smrt, jinak v ni neuvěří

Byznys

Společnost ISMM otevřela na Novojičínsku halu za 50 milionů korun

Společnost ISMM otevřela ve svém areálu v Jistebníku na Novojičínsku novou halu pro strojírenskou prvovýrobu, ve které zahajuje zkušební provoz.

Foto: Archiv

Hala vznikla z přestavěného kravína. Rekonstrukce haly přišla na 25 milionů korun a dalších zhruba 30 milionů korun stálo strojní vybavení. Novinářům to dnes řekl majitel a generální ředitel skupiny ISMM Miloslav Cváček.

V nové hale bude na tři směny pracovat 30 lidí, celkem má skupina přibližně 350 zaměstnanců. Kromě haly firma upravila i návazné budovy a manipulační plochy, v závodě bude dělat prvovýrobu dílů pro celou skupinu ISMM.

"Jsou to strojírenské díly, ze kterých se potom svařují svařence a montují do finálních podskupin. Potom se 99 procent produkce ISMM exportuje do deseti zemí Evropské unie," řekl Cváček.

Koronavirová pandemie firmu nijak zásadně nezasáhla. "Strojírenská divize je plus minus ve stejných číslech jako loni. Samozřejmě je to i díky tomu, že portfolio ISMM je relativně dobře modelované. Nemáme jednoho zákazníka, na kterém bychom byli fatálně napojeni, máme jich zhruba 30 a ten největší zákazník nám dělá nějakých 20 procent obratu," řekl ředitel.

Firmě se podařilo získat i nové projekty, které jí vykompenzovaly například propad v automobilovém průmyslu. "Momentálně jsme v situaci, že máme více otevřených zakázek než ve stejném období loňského roku. Hodně to táhnou dodávky pro výrobce zemědělských strojů," řekl Cváček.

ISMM Group má v Moravskoslezském kraji kromě Jistebníku provozy ještě v nedalekých Bravanticích a Pustějově a ve Štítině na Opavsku. Celá skupina, v níž je pět firem, má roční obrat kolem 750 milionů korun, z toho obrat strojírenské části tvoří zhruba 600 milionů korun.

Do skupiny patří firmy ISMM & Egas vyrábějící vagonové komponenty, ISMM & Teso, která se specializuje na produkci schodišťových ramen s teraco obkladem, ale třeba také Hotel Gong ve Štramberku.