Společnost
08/06/2023 Petr Sobol

Spolu jsme silnější. V Dolních Vítkovicích proběhne Den s hrdiny

V sobotu 10. června se od 10 do 17 hodin v ostravských Dolních Vítkovicích uskuteční společná prezentační akce složek Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje a dalších partnerů s názvem Den s hrdiny a podtitulem Spolu jsme silnější.

Akce nabídne ukázky techniky, bojového umění, zásahů IZS i výcviku koní či služebních psů. Připravena je i autogramiáda armádních sportovců.

,,Pravidelně spolupracujeme v krizových situacích. Naše společná práce během posledních pár let při pandemii nebo migrační krizi byla o to intenzivnější. Proto se poprvé představíme veřejnosti společně v rámci prvního ročníku akce pod názvem Den s hrdiny,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Medek.

Na své si přijdou nejen příznivci Armády České republiky, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj, Městské policie Ostrava, Vězeňské služby, sportovců Dukly Praha, kteří se představí na autogramiádě. Dalšími partnery akce jsou Český červený kříž, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, VOP CZ, Slezské zemské muzeum Opava a Dolní Vítkovice.

Návštěvníci se mohou těšit na velké množství techniky, průlety armádních vrtulníků, výcvik koní a služebních psů, lezecké dovednosti hasičů, policistů nebo na další dynamické ukázky jako jsou bojové umění Musado, zásah při dopravní nehodě, potlačení vzpoury vězňů a na zákrok proti ujíždějícímu vozidlu, které havaruje.

Program zahrnuje také slavnostní slib nových policistů, ocenění příslušníků PČR a Vězeňské služby, vystoupení kapely Městské policie Ostrava, Vojenské hudby Olomouc. Pro děti budou připraveny atraktivní soutěže o upomínkové předměty, ale také polní vojenský guláš.

Sdílejte článek