Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Sport

​Spolupráce s Třincem je bezproblémová, míní trenér Wojnar z Frýdku-Místku

Úzká spolupráce hokejových klubů Třince a Frýdku-Místku probíhala naplno i v nedávno předčasně ukončené sezoně.

Ilustrační foto: hokej.hcf-m.cz

Zatímco mistrovský tým Ocelářů měl v extralize znovu nejvyšší ambice, frýdecko-místecký tým bojoval v první lize. Nejen o koordinaci obou celků hovořil za HC Frýdek-Místek jeho trenér Vlastimil Wojnar, který respektuje náročnost druhé nejvyšší soutěže.

Jak se podle vás projevuje vzájemná propojenost Třince a Frýdku-Místku v praxi?
Hned na podzim, kdy měla sezona za sebou teprve pár měsíců, jsem říkal, že spolupráce s trenéry třineckého áčka Václavem Varaďou a Markem Zadinou je absolutně bezproblémová. Už před sezonou jsme se bavili o herních variantách a systémech. Ve Frýdku jsme se snažili kopírovat styl Třince, i když ne vždy to jde.

Odpovídalo vaše umístění v průběžné tabulce první ligy představám a záměrům?
Za sebe mohu říci, že mě mrzely porážky na ledě soupeřů. Herní projev z naší strany tam nebyl dobrý. Pohybovali jsme se kolem desátého místa v tabulce a považoval jsem za reálné, abychom se dostali třeba na sedmé místo. Soutěž byla však nesmírně náročná.

Nebyly vaše nezdary při zápasech venku způsobené dlouhým cestováním po republice?
Na to bych se nevymlouval. Prohráli jsme v úvodní fázi sezony v Sokolově, v Třebíči i v Ústí nad Labem, přičemž pro soupeřící celky se jednalo buď vůbec o jejich první body v sezoně, nebo na domácím ledě. Bylo to dáno možná i naší nevhodnou pohodou. Myslíme si, že můžeme vyhrát a ve finále zápasů to nejde.

Jakou formu mělo doplňování kádru o kmenové hráče Třince?
V průběhu sezony se nám vrátili Štěpán Novotný, Haman i Hrachovský, kteří předtím hráli za Oceláře. Za Frýdek-Místek občas nastupovali a oživovali svou formu třeba třinečtí mladíci Kofroň, Hladonik a Hrehorčák. Naopak ztrátou byl odchod útočníka Davida Květoně. Ve Frýdku-Místku patřil k oporám, zahrál si krátce i za Třinec, a následně odešel z Frýdku do Košic ve slovenské extralize. Dalo se čekat, že získá nové angažmá, protože ještě loni působil ve Vítkovicích a včetně dalších působení má za sebou spoustu extraligových sezon.

Ale zřejmě dál nejvíc spoléháte na zkušené hráče. Je to tak?
Pokud první útočná formace bojovala ve složení Štěpán Novotný, Rostislav Martynek, David Květoň, měla svoji sílu. Ale bylo znát, když třeba chyběl nemocný kapitán Milan Mikulík. Jsou to ostřílení hokejisté, ale sami to neutáhnou. Vedení klubu oznámilo, že Mikulík i Martynek budou ve Frýdku-Místku pokračovat i v příští sezoně.