Společnost
01/12/2015 Jaroslav Baďura

Starosta Bohumína se tradičně utkal v šachu s gymnazisty. Z 18 ho porazili dva

Dvě prohry, jedna remíza a patnáct vítězství. Taková je bilance letošní šachové simultánky pro starostu Bohumína Petra Víchu (ČSSD). Ten svedl černobílý souboj s 23 gymnazisty u 18 šachovnic.

„Petr Vícha vzbuzuje u našich studentů respekt a někteří si netroufali hrát sami, a tak zvolili možnost hrát se svým spolužákem. Ovšem ani to jim nepřineslo úspěch. Celý turnaj probíhal ve velmi soustředěné atmosféře. Nikdo z hráčů nechtěl podcenit žádný tah a první poražení začali uklízet své šachovnice až po hodině a půl hry,“ uvedla za pořádající školní sportovní klub Jana Nováková.

Remízu letos vybojoval 17 letý Ondřej Šrámek, který vloni nad starostou vyhrál. Jeho mladší bratr, 14 letý Vojtěch, dokázal starostu porazit, stejně jako vloni. Překvapením letošní simultánky bylo i vítězství 15 letého Marka Machyňáka.

„Hra trvala dvě hodiny a byla psychicky náročná. Protože každý rok čekám, že dostanu výprask od bratrů Šrámkových, kteří hrají extraligu, tak mě prohra a remíza s nimi nepřekvapila. Porazili by mě možná už i při vážné partii. S výsledkem jsem proto maximálně spokojen, těch vítězných partií bylo nakonec přeci jen víc,“ okomentoval svůj výkon Petr Vícha.

S gymnazisty si simultánku starosta Bohumína zahrál už podvacáté. Na svém kontě má tak po letošním ročníku celkově 366 vítězství, 19 remíz a 10 porážek.

Sdílejte článek